У Києві можна побачити найменшу в Україні ікону

Читайте також

У якому районі столиці найдешевші квартири

У Києві на вторинному ринку можна придбати квартиру без ремонту в середньому за $36 100$.

Громадянка “С” заробила понад $4 000 000, демонструючи свої принади

Днями голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що українці, які заробляють на акаунтах в OnlyFans, мають задекларувати свої доходи та сплачувати податки.

Тарифи на послуги ЖКГ різко зростуть

В Україні з початку повномасштабної війни житлово-комунальні тарифи на кілька ключових послуг, зокрема водопостачання, природний газ, гарячу воду та опалення залишалися незмінними.

В “Укренерго” повідомили, чи діятимуть графіки відключення 18 вересня

Компанія "Укренерго" повідомила, що в середу, 18 вересня, заходи щодо обмеження електроенергії не прогнозуються.

У “Київ Цифровий” додали «Мапу ментального здоров’я» для пошуку психологічної підтримки

У застосунку “Київ Цифровий” запустили «Мапу ментального здоров’я», яка допоможе містянам знайти необхідну психологічну допомогу.

Поділитися

У Києві можна побачити унікальну ікону ручної роботи “Спас нерукотворний”, яку створила киянка – іконописиця Наталія Кушнір. Вона визнана рекордом України як найменша ікона.

Найменша ікона має розміри 4 мм х 5,5 мм та написана пензликом розміром в одну волосину на мініатюрному диску з натурального перламутру діаметром 19 мм.

Майстриня писала цю ікону за допомогою 8-кратної лупи полівінілацетатною фарбою, а німб – жовтковою темперою (суміш жовткової емульсії з перетертим золотим пігментом).

Ікона “Спас нерукотворний” – це одне з найперших біблійних зображень. За християнськими віруваннями вважається, що вона була створена не руками іконописця, а відобразилася на тканині внаслідок дотику до обличчя Ісуса Христа.

Спас нерукотворний вважається символом перемоги життя над смертю. Саме це і стало ідеєю нового рекорду в цей складний час війни.

Представлено цей рідкісний витвір у Брамі Заборовського Національного заповідника “Софія Київська”.