У Києві на аукціон виставили Житній ринок

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

За будівлю 1980 року побудови хочуть 2,5 млн грн з умовою зробити капітальний ремонт

Національна електронна біржа України виставила на торги право оренди будівлі Житнього ринку – однієї з відомих визначних пам’яток Києва. За право орендувати будівлю площею у 11,1 тис. квадратних метрів встановили початкову ціну у 2,5 млн грн (або 220 грн за квадратний метр).

Про це сказано у повідомленні на офіційному сайті НЕБ. Аукціон відбудеться 25 березня.

Серед умов орендного договору – вимога для орендаря провести за власні кошти капітальний ремонт будівлі. Окрім того, сам договір буде підписано на 15 років з умовою можливого дострокового розриву у разі невиконання умов орендарем.

Житній ринок – це один з економічних центрів Києва, який відомий ще з давніх часів. За часів царської та першої половини радянської Росії ринок у Києві займав цілий квартал. Наразі це будівля 1980 року побудови, зведена за проєктом радянських архітекторів Моніної, Штолька та конструктора Беднарського на місці розташування центру оригінального ринку.

Загалом будівлі 44 роки, але вона перебуває у непоганому стані, принаймні зовні; вона вважається культурною спадщиною так званого радянського модернізму. Також ринок прикрашений унікальним панно “Із варяг в греки” – його виготовили з металу у 1980 році спеціально до відкриття нової будівлі.

Після 1991 року ринком, як об’єктом державної власності, керує однойменне комунальне підприємство. На ринку працює низка продовольчих та непродовольчих відділів; через це кияни доволі часто пишуть, що ринок трохи нагадує такий собі осередок радянської епохи серед сучасного міста. Також на ринку дуже часто проводяться традиційні для Києва продовольчі ярмарки.