У Києві обговорюють нову міську програму розвитку громадянського суспільства

Читайте також

В Україну йдуть заморозки: чи будуть знову відключати світло

В Україні найближчим часом очікуються перші заморозки, проте це не має стати причиною відключень електроенергії.

«Смарагдові озера» Тетяни Морачевської

У мене в руках – надзвичайно цікава і дуже повчальна книга «Смарагдові озера», яку кілька днів тому на творчій зустрічі у Літературно-меморіальному музеї Марії Заньковецької в Києві мені презентувала її авторка – відома українська письменниця та громадська діячка Тетяна Морачевська.

У метрополітені Києва пояснили, чому збитки підземки ростуть швидше, ніж доходи

Доходи київського метрополітену за першу половину цього року склали понад 2,5 мільярда гривень, а витрати — понад чотири мільярди.

Міжконфесійний форум капеланів зібрав понад 400 учасників у Києві

У Києві відбувся Міжконфесійний форум військових капеланів «Об’єднані в служінні», який зібрав понад 400 учасників.

У Києві жінка обікрала супермаркет

У Києві жінка обікрала супермаркет.

Поділитися

Департамент суспільних комунікацій КМДА провів ще один тур обговорення з фахівцями проєкту Міської цільової програми «Сприяння розвитку громадянського суспільства у 2025 — 2027 роках».

У проєкті нової Міської цільової програми сформували шість завдань, які планують реалізувати впродовж трьох років.

Зокрема, йдеться про налагодження інклюзивного діалогу влади та громади з урахуванням потреб у перекладі на жестову мову й адаптації інформації для людей з порушенням зору.

Також планують утвердження позиції неурядових організацій у провадженні міських політик, розбудову мережі Vcenti Hub, промоцію інших відкритих громадських просторів, що функціонують у Києві, й включення їх у процес взаємодії з киянами.

Крім того, у завданнях нової столичної програми є розвиток платформ діалогу для розв’язання конкретних проблем у місті, підтримка рівня соціальної активності, промоція проєктів громадської участі серед киян.

Пропонується й новий захід — проведення фасилітованих публічних консультацій за єдиними стандартами. Фасилітатори та модератори мають долучатися до заходів, що проводять департаменти як незалежна третя сторона, що може неупереджено проводити обговорення проблем і давати незалежний висновок.

Директорка Департаменту суспільних комунікацій, депутатка Київради (фракція УДАР) Мирослава Смірнова підкреслила, важливість публічного обговорення програми.

«Важливо, щоби всі могли донести свої пропозиції. І ми робимо все для того, щоб в процесі обговорення врахувати усі побажання та зауваження. Особливо акцентуємо на потребах інклюзивності громадських просторів, реалізації гендерних підходів й рівних можливостях для всіх груп киян.

У нас в програмі є декілька проєктів, які ми хочемо презентувати й навіть в цьому році частину з них намагатимемося випробувати й впровадити за грантові гроші.

Я радію, що до нашого обговорення долучаються депутати Київради. Зокрема, моя колега по раді — депутатка Людмила Ковалевська», — сказала Мирослава Смірнова.

Загалом Мирослава Смірнова схарактеризувала нову міську програму як достатньо цікаву і глибоку.

«Ми хочемо провести ще ряд досліджень й презентувати ґрунтовний проєкт Міської цільової програми депутатському корпусу для розв’язання нагальних проблем розвитку громадянського суспільства», — підкреслила на завершення Смірнова.

Депутатка Київради Людмила Ковалевська (фракція «Європейська Солідарність») вважає роботу Департаменту суспільних комунікацій в останні роки ефективною:

«За останні роки Департаментом було реалізовано багато ефективних, класних проєктів. І взагалі, ваша мета — створення дієвого майданчика для діалогу між владою і громадою. Це сучасний європейський підхід в якому ми рухаємося, я й надалі системно буду підтримувати такий розвиток нашого міста».

«Щодо мережі Vcenti Hub, то це відкриття двох хабів щорічно. Відтак до 2027 року такі майданчики мають запрацювати у кожному з десяти районів столиці. Наразі у Києві вже функціонують три громадських простори: у Шевченківському, Голосіївському районах та на Оболоні», — підкреслив перший заступник директора Департаменту суспільних комунікацій Дмитро Рубан, який доповів про основні положення проєкту програми та плани щодо її реалізації.