У столичному Музеї Гончара відкривається майстерня писанкарства

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

З 21 березня в Київському музеї Івана Гончара можна буде потрапити на щорічну традицію закладу напередодні великодніх свят – майстеркласи по писанкарству.
Про це повідомили на сторінці музею.

“Доки люди будуть писати писанки, доти буде світ” – так кажуть мудрі українці, які зберігають на своїх землях щонайменше 500 років традицію писанкарства.

Як зазначили у закладі, писанка у своєму розмаїтті орнаментів та кольорів є:

надзвичайно досконалим естетичним витвором народу,
своєрідною молитвою, яка символічною мовою передає побажання багатства, здоров’я, сили, забезпечує врожай та добробут, принаймні в це вірили наші пращури.
“Запрошуємо до музею відкривати для себе всесвіт писанки: дізнаватися про орнаменти, символи, регіональні особливості та обрядодії, в яких її використовували”, – таке повідомлення написав музей Гончара на своїй сторінці.

У музейному просторі будуть навчати традиційного розпису писанок за допомогою писачка, воску та вогню.

У цьому році учасникам надаються можливості відкрити для себе багату культурну спадщину України. Музейна команда влаштовує подорож по різних регіонах країни, представляючи зразки традиційного розпису писанок, зібрані разом з відомою дослідницею Зоею Сташук.

Кожен учасник матиме нагоду поглибитися у мистецтво та естетику кожного регіону, відчути єдність у розмаїтті українських традицій та створити свою власну писанку, яка відображатиме унікальність його рідного краю.

Навчатиме розпису народна майстриня та працівниця музею Лариса Головня.

Розклад роботи майстерні у березні:

вівторок (26 березня) 11:00 та 15:00;
четвер (21 березня) 11:00 та 15:00;
субота (23, 30 березня) 11:00 та 15:00.
Попередня реєстрація за номером: 050 351 66 75.