У Києві посилили контроль за хвойними насадженнями

На території міських лісів організовано патрулювання мобільними групами працівників лісової охорони комунальних лісопаркових господарств та міського декоративного розсадника «Теремки» задля забезпечення охорони хвойних насаджень від самовільних порубок у передноворічний період 2019 року. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований.

лісова охорона

Особливу увагу фахівці приділятимуть ділянкам цінних та інтродукованих хвойних порід, насадженням на території об’єктів природно-заповідного фонду, а також хвойним насадженням молодшого класу віку, включно із тими, що примикають до автодоріг, залізниць.

Нагадуємо, що комунальні лісгоспи розпочали реалізацію новорічних ялинок, які заготовлюються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування й оздоровлення лісів. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

Ялинки можна придбати за адресами: вул. Святошинська, 24 (КП «Святошинське ЛПГ»); вул. Опришківська, 35 (КП «Дарницьке ЛПГ»). Ціни за ялинку стартують від 66 грн (у залежності від розміру та породи дерева).

Нагадуємо, що розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів (постанова КМУ від 08.04.1999 № 559) складає від 1152 грн до 1852 грн (залежно від розміру дерева).

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне