У Києві працівник університету допомагав ухилянтам

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

Київська міська прокуратура викрила схему, за якою військовозобов’язані за грошову винагороду могли стати студентами, щоб отримати відстрочку від мобілізації. Підозрюваним, серед яких син та батько-працівник університету, повідомили про підозру.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Київської міської прокуратури.

Пресслужба Київської міської прокуратури зауважує, що за процесуального керівництва вдалося викрити схему працівника університету, його сина-військовослужбовця військової служби правопорядку – вони разом зі спільником допомагали військовозобов’язаним стати студентами задля уникнення мобілізації.с

Учасникам схеми вже повідомили підозру “… в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України) та у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України)”.

За повідомленням пресслужби прокуратури, син з батьком, що працює в університеті, разом з ще одним спільником за винагороду допомагали військовозобов’язаним стати студентами, щоб ті могли уникнути мобілізації, а також сприяли успішному навчанню. Зокрема деякі такі “студенти” платили організаторам схеми по 200 доларів за переведення на денну форму навчання:

“Зокрема, задокументовано, як один зі студентів за 200 доларів США був переведений на денну форму навчання у коледжі. Чоловіку на той момент було 26 років”.

Пресслужба Київської прокуратури зауважує ще один приклад з дещо більшою грошовою винагородою:

“Іншому військовозобов’язаному, якому вже виповнилось 35 років, допомогли стати студентом вищого навчального закладу на Київщині за 1500 доларів США. Чоловік не мав відповідного військово-облікового документа, але в навчальному закладі цього не помітили. За це з нього додатково взяли 300 доларів США”.

Трьом фігурантам повідомили про підозру – надалі мають обрати запобіжні заходи. Учасникам схеми може загрожувати до 8 років позбавлення волі.