Новий ректор проти перейменування КПІ

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

Новообраний ректор Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” Анатолій Мельниченко виступає проти перейменування КПІ через погляди Ігоря Сікорського та його батька.
Таку думку він висловив в інтерв’ю Українським Новинам.

“Ми поважаємо людей з активною громадянською позицією, але разом з тим є рішення колективу університету. І в першу чергу, завжди ми орієнтуємося на те, що вважає колектив університету. Колектив своє рішення ухвалив. Більше того я вам скажу, що саме коли була ця дискусія, були активісти і тоді. Пам’ятаю, активісти навіть зверталися до Міністерства освіти і науки, і я тоді за дорученням ректора якраз їздив на зустріч з ними та Міністеркою освіти і науки Лілією Гриневич для надання наших аргументів. Тому і тоді, і зараз ми можемо підтвердити нашу принципову позицію”, – так він прокоментував ідею перейменування КПІ.

На його думку, не потрібно оглядатися на спекуляції, в першу чергу – політичні, адже Ігор Сікорський– це величина світового масштабу.

Мельниченко нагадав, що були розглядані різні аспекти діяльності Сікорського.

“Це була відкрита дискусія. Дискусія на рівні адмінради, на рівні вченої ради, на рівні кожного колективу. Хто хотів, мав можливість ознайомитися з різними сторонами його життєвого шляху і висловити свою думку”, – зазначив він.

Новообраний ректор КПІ акцентував свою увагу на тому, що в Ігоря Сікорського не було проявів монархізму чи українофобства на відміну від його батька.

“Більше того, наскільки мені відомо, коли він став відомим авіаконструктором і проживав в США, то в одному з листів історику Глушко, він написав так, що “мій рід походить із села на Київщині, де мій дід і прадід були священиками, і є чисто українського походження.”. Тобто він не пише “малоросійського”, а саме – “українського. Це вже говорить про те, що він мав певний рівень української ідентифікації”, – додав Мельниченко.

Нагадаємо, в 2016 році Міністерство освіти й науки присвоїло Національному технічному університету “Київський політехнічний інститут” ім’я авіаконструктора Ігоря Сікорського.