У Києві представили елементи культури та сенси, що об’єднують українців і кримських татар

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

Команда проєкту «Сенси, що об’єднують» у Киеві на зустрічі з представниками українських медіа представила елементи кримськотатарської культури та сенси, що об’єднують українців та кримських татар.
Результати проєкту, який впроваджується ГО «Алєм» у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством освіти і науки України, науковими, освітніми, музейними, театральними закладами та за підтримки Швейцарії, презентували у п’ятницю, передає кореспондент Укрінформу.

За словами голови громадської організації «Алєм», координаторки проєкту Есми Аджієвої, проєкт розпочався за тиждень до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Для нас це був виклик. Під час роботи над проєктом ми намагалися не лише розповісти про культуру кримських татар та виявити спільні елементи з традиціями українців, а й підтримати кримських татар, які живуть на тимчасово окупованих територія, зокрема у Криму. Ми об’єднуємося, бо ми разом сильніші», – сказала Аджієва.

За результатами проекту 26 лютого 2024 року були підготовлені документи та інформаційні матеріали для включення чотирьох елементів нематеріальної культурної спадщини до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України: «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього» (2018), «Практика та культурний контекст приготування чіберек та янтик – традиційних страв кримських татар» (2023), «Кавова традиція кримських татар» (2024), «Агир ава ве Кайтарма – традиційний танець кримських татар» (2024).

31 жовтня 2022 року відкрилася виставка «Miras. Спадщина» у Національному музеї історії України. На ній представлена колекція кримськотатарських артефактів, серед яких вишукані оригінальні зразки кримськотатарського ювелірного мистецтва, вишивки й побуту XІХ – початку XX століть. Вони знайомлять не лише з мистецтвом, але й зі звичаями, естетичними, релігійними та світоглядними традиціями корінного народу України – кримських татар. Виставку можна оглянути під час онлайн-екскурсій.

Також була проведена кампанія з демонстрації національних костюмів та кавової традиції кримських татар. Відповідні світлини разом із QR-кодами прикрашали білборди, скролери та сітілайти у 12 містах України.

У межах проєкту відбулася співпраця з українською співачкою кримськотатарського походження Джамалою. Було створено 10 відеороликів з 10-ма кримськотатарськими народними піснями, серед яких Джамала заспівала кримськотатарську народну пісню «Meni ğamdan azat eyle» («Звільни мене від мук»), яка також увійшла і до альбому співачки «QIRIM» та зроблені віршовані переклади українською та англійською мовами до 14 кримськотатарських народних пісень.

Також було започатковано концертну програму «Файний Франко Ф’южн» разом з Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка

26 червня 2023 року на базі Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського відкрився Кримськотатарський культурно-освітній центр “Бєрєкєт”, де проводяться курси з вивчення кримськотатарської мови.