У Києві створять рейтинг локальних проблем

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Досвід не новий, і КМДА послуговується у ньому наробками німецьких колег: там такі ініціативи мобілізують місцеве населення та допомагають підтягувати проблемні райони до загальноміського рівня.

У Києві планують промоніторити мікрорайони та створити рейтинг локальних проблем. Слідкувати за їх розвитком планують одразу за 60 показниками, а реагуватимуть навіть на найдрібніші потреби, як-от протічка дахів чи необхідність замінити ліфти. Почнуть вже цього року з Оболоні та Дніпровського районів столиці.

Такі наміри задекларовані у міській цільовій програмі “Сприяння розвитку громадянського суспільства у місті Києві на 2025-2027 роки”, яку планують направити на розгляд комісії Київради і згодом винести на голосування до сесійної зали. Програму напрацьовували кілька місяців, каже директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА Мирослава Смірнова, а принципово новими у ній є форми безпосередньої демократії та локального врядування.

“Квартальний менеджмент мікрорайонів запустимо як експеримент уже цього року в Оболонському та Дніпровському районах. Промоніторимо за 60 показниками мікрорайони, що дозволить зрозуміти рейтинг проблем. Що саме треба зробити першочергово, а що може почекати. Важливо з’ясувати, наприклад, де протікає дах, а ліфт потребує заміни на новий чи достатньо його відремонтувати. Всі проблеми будуть зібрані та рейтинговані. Особливо це буде цікаво депутатам Київради, які працюють на округах”, – розповіла Смірнова під час презентації програми.

Насправді, у КМДА не вигадали чогось унікального: менеджмент житлових районів є звичною для Німеччини практикою взаємодії з місцевими мешканцями. Там це працює, як спосіб залучити населення до активної роботи із розв’язання локальних проблем та “підтягування” відстаючих мікрорайонів до загальноміського рівня.

Нетипові локальні питання: приватність мешканців та наявність стихійних кладовищ домашніх тварин

До локальних проблем можна віднести, наприклад, питання приватності. Так, днями мешканці мікрорайону Воздвиженка на Подолі звернулися до міської влади з петицією, у якій попросили закрити декілька вулиць, що, власне, й складають їхній мікрорайон, для чужих автівок. Ідея є доволі небезпечною: вона може бути одним зі свідчень сегрегації Києва, тобто початку поділу на “преміальні” райони та “фавели” для звичайних киян.

Також до питань у мікрорайонах можна віднести наявність стихійних кладовищ домашніх тварин у місті. Зокрема, це стало проблемою під час облаштування парку навколо Йорданського і Кирилівського озер на Оболоні: роботи стартували влітку минулого року, а от що робити з кладовищем, – було незрозуміло.