У столиці стрімко зростає захворюваність на коронавірусну інфекцію.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Так, якщо в червні у Києві лабораторно підтвердили 199 випадків коронавірусу, у липні – на початку серпня – 1 660, то за другий тиждень серпня вже захворіли 1 283 містян, з них 174 дитини.
За словами Гінзбург, у більшості хвороба, на щастя, перебігає без ускладнень.
«Утім і в цьому криються свої небезпеки. Хворий, який не надто потерпає від симптомів, «списує» їх на втому, звичайний нежить, навіть на алергічні реакції через цвітіння амброзії, наприклад. А тому продовжує жити соціально активним життям, працювати, а отже, розповсюджувати COVID», – зазначила фахівчиня.
Вона закликала киян свідомо ставитися до свого здоров’я – користуватися захисними масками, антисептиками для рук, уникати місць скупчення людей і контакту з людьми із симптомами застуди, а також тримати дистанцію в багатолюдних місцях.
«Обов’язково залишайтеся вдома, якщо почуваєтеся недобре. Вкотре нагадую – навіть головний біль, невеличкий нежить або загальне погіршення самопочуття можуть бути симптомами COVID. Це стосується і дорослих, і дітей. Протестуйтеся. Зверніться до лікаря. Із таким відповідальним підходом ви не лише убезпечите себе від ускладнень хвороби, а й не наражатимете на небезпеку людей навколо», – наголосила Гінзбург.
Раніше ЗМІ писали, що у Києві виявили новий штам COVID-19, який отримав назву FLiRT. Медики зазначають, що він швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані люди.