У Києві презентували перший у світі унікальний культурний проєкт

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

Жіночий рух “За сімейні цінності” у столиці презентував унікальний культурний проєкт – перший у світі “Рушник гостинності”.

Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.

Презентація проєкту відбулася в Укрінформі. “Рушник гостинності» шляхом гастрономічної дипломатії поєднує і презентує культуру двох країн:

  • України,
  • Турецької Республіки,

Ці країни мають глибокі традиції вишивки та гостинності.

“Ви бачите перший у світі “Рушник гостинності”. Чим же він такий унікальний, адже українці вишивають рушники ще з дохристиянських часів? Його унікальність полягає в тому, що за допомогою голки, нитки й полотна ми можемо не лише зберегти нашу культурну спадщину й гідно презентувати її світові, а й продемонструвати спільні риси українського, турецького, кримськотатарського, караїмського народів та кримчаків”, – зазначила очільниця міжнародного жіночого руху “За сімейні цінності” Наталія Федорчук.

На “Рушнику гостинності” у вишитих QR-кодах зашифровані 53 рецепти страв:

  • української,
  • кримськотатарської,
  • караїмської,
  • кримчацької,
  • турецької кухні.

“Коли я добирала рецепти, намагалася, щоб вони були короткими, простими у приготуванні та зрозумілими. Щоб кожна жінка, навіть не кухар за фахом, могла легко приготувати цю страву. Ці страви нам знайомі — це і українські, і турецькі наїдки“, — розповіла авторка «Рушника гостинності» Леся Чернюк.

Серед вишитих страв — чебуреки, янтики, кобете, татараш, голубці, банош, мазурики, окрошка, сарма, галушки та багато інших.

Рушник вишивали гаптуванням. Страви на цьому рушнику доповнені народним орнаментом, через який тисячоліттями проявляється ідентичність.

Проєкт є проявом подяки від Міжнародного жіночого руху “За сімейні цінності” народу Турецької Республіки за незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності України.

Як повідомлялося, у третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки.

Нагадаємо, Культурно-мистецьку естафету “Міжнародний вишитий рушник єднання “Цвіт вишиванки”” передали українській діаспорі у Сполучених Штатах.

Згодом в Українському Національному Музеї у Чикаго (США) відбулася церемонія прийому та розгортання вишитого рушника єднання, який надіслали з Тернопільщини в рамках міжнародного проєкту «Цвіт вишиванки».

Як повідомлялось, найдовший український рушник єднання “Україна у долонях” створили на Ірпінській набережній у Київській області задля підтримки ЗСУ, єднання українського народу та збереження традицій.