“Українська королева”

Читайте також

На Київщині виявили масову загибель бджіл

Пасічники у Білоцерківському районі Київщини виявили масову загибель бджіл. 

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

Поділитися

Сьогодні, 19 березня, легендарній поетесі Ліні Костенко, яку називають однією з найвідоміших жінок в історії України, виповнилося 95 років. За роки своєї творчої кар`єри лауреатка Шевченківської премії подарувала нашому народу велику кількість вражаючих творів, які і дотепер поповнюють домашні бібліотеки сучасних читачів.

Неоціненний вклад письменниці в українську культуру відзначили Іван Малкович, Святослав Вакарчук та Валерій Залужний. Вони вийшли на зв`язок у своїх соціальних мережах, аби привітати авторку із Днем народженя та висловити щире захоплення її творчістю.

Власник і директор видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” Іван Малкович оприлюднив допис у Facebook, де зазначив, що найвидатніші українські поети, серед яких Тарас Шевченко, Леся Українка та Ліна Костенко, народилися під знаком зодіаку Риби. За його словами, тривалий час найбільш популярною книгою в Україні був “Києво-Печерський Патерик”, пізніше – “Кобзар”, а наразі майже немає жодної домашньої бібліотеки без роботи лауреатки Шевченківської премії. Видавець також зауважив, що Ліна Костенко стала найцитованішою українською письменницею, а на честь днів її народження громадяни нашої країни влаштовують численні флешмоби, навіть на окупованих територіях.

“Її називають королевою української поезії ХХ століття, яка “в часи безвір’я повертала людям віру у слово, а також такі поняття, як гідність, національна честь і самоповага”. Її поетичними і прозовими рядками читачі висловлюються про безліч тем і речей. Вражає всеохопна тематика поезії Ліни Костенко: від високої любовної лірики, української і світової історії, музики, спорту – до актуального сьогодення: “І жах, і кров, і смерть, і відчай, І клекіт хижої орди. Маленький сірий чоловічок накоїв чорної біди”.

Сьогодні, у цей особливий день народження Ліни Костенко, буде написано й сказано багато щирих поетично-вітальних слів. Тому роблю наголос на цифри – вони теж надто промовисті. Загальний наклад “Записок українського сумашедшого” – понад 240 тисяч примірників. А загальний наклад вибраних віршів Ліни Костенко “300 поезій” – понад 260 тисяч примірників, що є безпрецедентним явищем в сучасній європейській поезії”, – написав Іван Малкович.

Зі свого боку посол України у Великій Британії Валерій Залужнийу  своєму Telegram-каналі показав спільну світлину із легендарною поетесою. Колишній Головнокомандувач ЗСУ написав: “Щира. Смілива. Вільна. Яскрава. Талановита. Завжди сучасна і актуальна. Непохитна та рішуча. Її слово – в саме серце. Пронизує, хвилює, карбує в памʼяті. Многая літа, пані Ліно. Для мене велика честь знати Вас”.

*     *     *     *     *

Редакція порталу Київ1 щиро вітає нашу «Королеву» та бажає міцного здоров’я і ще многая літа!