В Україні зріс рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами

Читайте також

На Київщині виявили масову загибель бджіл

Пасічники у Білоцерківському районі Київщини виявили масову загибель бджіл. 

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

Поділитися

У лютому 2025 року нелегальний ринок тютюнових виробів в Україні знову показав зростання – до 14,1%. Це сталося після року поступового зниження. Про це повідомляє Главком, пише agronews.ua.

Згідно з дослідженням, річні втрати державного бюджету України оцінюються у 24,2 млрд грн, а обсяг тіньового ринку сигарет в Україні становить понад 5 млрд шт.

Також спостерігається помітне зростання частки тютюнової продукції з маркуванням Duty Free або експортного призначення, яка нелегально продається в Україні. У лютому 2025 року вона становила 6,4%.

Зазначається, що третина контрафактної продукції має ознаки підроблених акцизних марок. З цієї частки 25% (за написом на упаковці) вказані, як виготовлені компаніями Marshall Finest Tobacco/United Tobacco/VK Tobacco FZE, ще 8% – «Українським тютюновим виробництвом».

«Понад половина нелегальної продукції, яка маркована надписом Duty Free або призначена для експорту, і нелегально продається в Україні (55%), за написом на упаковці, вироблена Винниківською тютюновою фабрикою. Основні торгові марки цієї групи – Compliment (50%) та Lifa (5%). Решта 45% цієї категорії – продукція з невизначеним виробником; серед найпоширеніших брендів – Marshall (25%), Urta (9%) та Brut (6%)», – йдеться в дослідженні.

Найбільші обсяги торгівлі нелегальними тютюновими виробами фіксуються у шести областях, які разом формують 73% ринку такої продукції: Дніпропетровська – 28%, Одеська – 16%, Львівська – 9%, Харківська – 8%; Київ та Київщина – 7%, Хмельницька – 5%.

На початку 2025 року більшість нелегальних тютюнових виробів (68%) продовжує продаватися через кіоски та магазини — ця тенденція зберігається з минулого року.