В усьому винні бджоли!

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

Цьогоріч в Україні можуть виникнути проблеми із врожаєм фруктів. Він може бути вкрай обмеженим, попри те, що зараз рясно квітнуть сади. Проте садівники масово скаржаться, що на квітах немає бджіл. А отже, вони залишаться не запиленими.

Скарги на відсутність бджіл масово залишають у соцмережах садівники Київської, Черкаської, Дніпропетровської областей. Вони пишуть, що заквітчані плодові дерева стоять порожніми, над ними не літають бджоли, і не чути потужного весняного гулу запилювачів у кронах дерев.

Водночас у повідомленнях садівників Запорізької та Полтавської областей більше оптимізму. Вони повідомляють, що бджоли, джмелі та інші комахи в їхній місцевості активно літають і дружно гудуть у кронах.

Відреагували на проблему і пасічники. Спеціалісти кажуть, що в більшості своїй бджолині сімейства ще не оговталися після зими. Крім того, комахи ще не встигли розмножитись. Адже у них також є свій природний ритм відтворення. Цьогорічне стрімке і раннє потепління збило природу за пантелику: як флору, так і фауну.

Дерева прокинулись і почали нестримно цвісти майже на місяць раніше строку. І майже всі одночасно, хоча за нормальних умов цей період цвітіння розтягується в часі майже на місяць. А комахи ще не встигли завершити свій природний цикл розмноження, і через це їх зараз катастрофічно не вистачає, щоб запилити усі квітучі дерева.

Крім того, у садівників є ще одна версія того, що відбувається. Вони припускають, що через сильну спеку квіти не виділяють нектар, і через це бджоли не вловлюють його запаху, що також їх дезорієнтує.

Через таку температурну аномалію період цвітіння садів в Україні та загалом у Європі може значно скоротитись. А це, у свою чергу, призведе і до зсуву періоду плодоношення, що сильно вплине як на врожайність садів, так і на сезонність фруктів, каже директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

“Також зміна температури може спричинити стрес у рослин, що робить їх більш уразливими для хвороб, шкідників та ушкоджень. Такі різкі перепади температур призводять до дисбалансу в природі та зменшення біорізноманіття”, — попереджає спеціалістка.

Отже, проблема з бджолами доволі серйозна. Під впливом високих температур дерева були змушені прокинутись і почати квітнути. А от бджоли на встигли так швидко адаптуватись до вибриків погоди, і це може стати неабиякою проблемою для садівництва.

Тим часом, синоптики вже обіцяють в Україні похолодання. Кажуть, що в другій половині квітня погода повернеться у сезонні рамки. Крім того, на всій території країни періодично дощитиме, що також не сприятиме вильоту бджіл із вуликів. Щоправда, незважаючи на похолодання, морозів синоптики не прогнозують.