За словами начальника управління закупівель молочних та заморожених товарів мережі супермаркетів Varus Максима Камінського, однією з ключових причин є зростання експорту яєць до інших країн, де встановлені більш високі ціни, передає 24 Канал із посиланням на УНІАН. Це, на його думку, призводить до нестачі продукту на внутрішньому ринку та, відповідно, до подальшого підвищення цін.

Закупівельна вартість яєць від вітчизняних виробників піднялася на приблизно 50% – з 35 до 62 гривень, що також призвело до аналогічного зростання цін для кінцевих споживачів. Тенденція до
підвищення триває: лише за останній тиждень ціни піднялися ще на 15%, – говорить Камінський.

Важливо! Експерт зазначає, що різке зростання цін традиційно негативно впливає на попит. За останні півтора місяця обсяги продажів яєць впали приблизно на 10%, оскільки споживачі знижують споживання через високу вартість. Якщо тенденція до зростання цін збережеться, очікується подальше зниження попиту.

  • У кращому сценарії ціни на яйця почнуть стабілізуватися ближче до кінця листопада, що може призвести до зниження на 5 – 10 гривень.
  • Гірший сценарій, за його словами, передбачає, що експорт продовжуватиметься й далі, дефіцит залишиться, і ціни продовжать зростати: “Тоді закупівельна вартість може досягти 80 гривень до кінця року, що ще більше позначиться на роздрібних цінах для споживачів”.