Відпочинок у передмісті Києва у 2024 році: скільки коштує

Читайте також

Чоловік розгромив приймальню міністерства через особисті проблеми

У столиці стався неординарний інцидент, який шокував громадськість.

В Інституті Амосова провели пологи у пацієнтки, чиє серце могло зупинитися кожної миті

У жінки під час вагітності виявили життєзагрозливу патологію серця.

Скільки киян померло від ковіду минулого тижня

Рівень захворюваності дещо зменшився в порівнянні з попереднім періодом.

24 жовтня — відкриття виставки World Press Photo у Києві

24 жовтня — відкриття виставки World Press Photo у Києві.

Поділитися

Експерти ринку пов’язують активну оренду будинків за містом у першу чергу з обмеженими можливостями для відпочинку за кордоном. Тому сьогодні особливо користуються попитом рекреаційні локації поряд з лісом та водою. Детально про ринок оренди заміських будинків пише Delo.ua.

За словами директора агентства нерухомості “Старгород” Олександра Крикніцького, після обвалу 24 лютого 2022-го ціни усе ще не повернулись до довоєнних позначок у доларовому еквіваленті.

“Якщо сьогодні людина може орендувати житло за ту ж ціну, що й в місті, але з лісом та озером, він обирає виїзд за місто. По суті, це оренда одно-, дво- чи трикімнатної квартири на природі. Люди, які мають кошти і хочуть вивезти дітей на літо на природу, погоджуються на інший спосіб життя”, – зауважтв Крикніцький.

За підрахунками аналітиків ринку, у зв’язку з активною орендою у 2022-2023 ціни зростають – плюс 10-15% щорічно.

“Як і раніше, південний, Обухівський напрямок вважається найзаможнішим. Найдешевшими – Броварський, Бориспільський, Вишгородський. Через травму війни трохи впав інтерес до Ірпеня і Бучі, тут і ціни стабільніші”, – каже рієлтор.

Проте вартість оренди в одному і тому ж населеному пункті може відрізнятись у три-чотири рази.

“Одна справа винаймати в елітному котеджному містечку за ціною $1-1,5 тис. на місяць, інша – в розташованому поряд садовому кооперативі, де здають житло за цю ж цифру, але в гривнях”, – пояснив Крикніцький.

Найбільш ходовими товаром на ринку вважаються будинки 50-60 кв.метрів (аналог однокімнатної у Києві) – 10 тис. грн на місяць, а також будинки з площею до 100 кв.метрів. Така “2-кімнатна квартира на природі” коштуватиме 15-20 тис. грн. Третя популярна категорія – котеджі с сучасним ремонтом і меблями – це мінімум $1,5 тис.

На ціну впливають також такі фактори, як додаткові зручності у будинку (басейн, сауна), унікальність локації, близькість до Києва.

Ціни на заміські будинки у квітні 2024-го розподілились таким чином:

дім площею 50-60 кв.м (аналог однокімнатної квартири) – 10-12 тис. грн;
будинок на дві кімнати – 12-15 тис. грн;
будинок на три кімнати – 15-20 тис. грн;
будинки понад 100 кв. м – від $800 до $1,5 тис.;
будинки понад 200 кв. м – від $1200 – $10-15 тис.
Зазвичай літні орендарі винаймають житло на 4-6 місяців – з травня до вересня-жовтня включно.

Скільки коштує оренда квартири в Києві в травні, і які райони найдешевші?

У Києві змінилися ціни на оренду житлової нерухомості. У травні 2024 року однокімнатну квартиру можна орендувати в середньому від 7 500 гривень. При цьому якщо йдеться про райони, які ближче до центру, то там вартість підскаче втричі (а в деяких випадках – більше).

Згідно з даними порталу ЛУН, у столиці в травні найдешевша оренда квартири в Деснянському районі (приблизно 7 500 гривень на місяць). При цьому найдорожчі однокімнатні квартири в Печерському районі – щомісячна оренда там у середньому становить 28 700 гривень.