Владі все замало

Читайте також

Київ покрився товстим шаром льоду

Через крижаний дощ Київ перетворився на територію суцільного зледенніня.

У Києві рідкісне та смертельно небезпечне явище

У четвер, 8 січня 2026 року, Київ та область опинилися в полоні аномальної негоди — місто накрив крижаний дощ.

КМДА офіційно просить киян

Через похолодання та можливі ворожі обстріли енергосистеми просимо киян завчасно подбати про власну безпеку та комфорт.

Приспустили головний прапор України

У столиці вжили запобіжних заходів через різке погіршення погодних умов: головний державний прапор на Печерських пагорбах тимчасово приспустили.

Поділитися

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно зробив важливу заяву щодо нових тарифів на електроенергію. За його словами, новий тариф 4,32 грн/кВт-год, встановлений урядом, не покриває реальну ринкову вартість електроенергії, яка наразі становить 7−8 грн/кВт-год.

“Навіть це підвищення не покрило ринкову вартість. Ринкова вартість електроенергії коливається сьогодні в районі 7−8 грн,” – зазначив Шмигаль в коментарі для Інтерфакс-Україна.

Новий тариф 4,32 грн/кВт-год був встановлений, виходячи з найдешевшої собівартості Енергоатому та Укргідроенерго. Щоб забезпечити цей неринковий тариф, держава витрачає близько 90 млрд грн на субсидії.

Новий тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 4,32 грн/кВт-год і діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року. Він був зафіксований на один рік і забезпечений субсидіями. Це підвищення стало необхідним кроком для наближення до реальних ринкових умов, проте воно все ще не відповідає повній ринковій вартості.

Незважаючи на вже суттєве підвищення тарифів, існує можливість подальшого збільшення вартості електроенергії в майбутньому. Фінансовий тиск на енергетичний сектор залишається високим, і для забезпечення стабільності та розвитку інфраструктури можуть знадобитися додаткові кроки.