Науково-природознавчий музей НАН України

Національний науково-природознавчий музей НАН України – це кілька музеїв, що були об’єднані під одним дахом в єдиний комплекс. У 1966 році в центрі Києва, в старовинному будинку почав свою роботу музей, де було зібрано разом експонати, які належать до різних галузей природознавства. На 8 тисячах квадратних метрів цього музею розміщено більш ніж 30 тисяч різних експонатів, що демонструють історію розвитку рослинного та тваринного життя на Землі, геологічну еволюцію планети, а також матеріальні свідчення розвитку культури народів, що населяли територію України.

У цокольному поверсі будинку розташувався Археологічний музей, що складається з 4 залів. Більш семи тисяч експонатів розповідають про самі значні етапи в історії розвитку людства, починаючи від кам’яного віку, і закінчуючи пізнім середньовіччям. Самим прадавнім предметам у цьому музеї більш 800 тисяч років – це перші матеріальні свідчення про діяльність людини, знайдені в районі стоянки Королево в Закарпаття. Відвідувачі Археологічного музею можуть побачити речі, виготовлені людьми епохи верхнього палеоліту (близько 15 тисяч років тому), вивчити колекцію предметів трипільської, скіфської, кіммерійської й сарматської культур.

На першому поверсі розташований Геологічний музей. Початок колекції Геологічного музею був покладений ще в 1927 році, а з відкриттям національного науково-природнього музею, він увійшов до його складу. Величезну роботу зі створення музейної колекції провели видатні геологи Безбородько, Лучицкий і Тутковский. Музейні фонди зберігають більш півсотні тисяч зразків гірських порід і мінералів, а також викопної флори й фауни.

Другий поверх природознавчого музею присвячений палеонтології. Перші експонати в цьому музеї з’явилися в 1919 році. Пізніше, в 1935 році, академік Пидоплічко, систематезировав і, доповнивши матеріали, відкрив у Зоологічному музеї окрему палеонтологічну експозицію. У музейних залах виставлено більш 2000 експонатів, більшість із яких було зібрано на території України. Усього в музеях палеонтологічного фонду зберігається близько 1 мільйона експонатів. Особливий інтерес у відвідувачів музею викликають реконструйовані кістяки мамонтів, створені з кісток викопних мамонтів. Величезної втрати Палеонтологічному музею був нанесено в січні 2006 року, коли в результаті прориву опалювального радіатора, гаряча вода залила зали Палеонтологічного й Геологічного музеїв. Справа в тому, що в будинку протягом 70 років не мінялася й не ремонтувалася капітально система опалення. У результаті загинули безцінні унікальні експонати. Був зруйнований череп жирафа, вік якого по оцінках фахівців досягав 7 мільйонів років, череп прадавнього оленя, а також рідкі колекції монографій. Інцидент придбав великий резонанс, у результаті чого ЮНЕСКО запропонувало свою допомогу по ліквідації наслідків.

Зоологічний музей, розташований на 3 поверсі, був створений в 1919 році. У цьому музеї перебувають більш 5 тисяч експонатів тварин, що належать до 4 тисяч видів. У музеї два зали: зал ссавців і зал птахів.

Ботанічний музей, що міститься на 4 поверсі також має досить солідну історію. Музей був відкритий Академією наук України в 1921 році, і до 1966 року був розташований на території Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного. У музеї п’ять залів, загальна площа яких – 1400 квадратних метрів. Особливу гордість Ботанічного музею становить, розроблений його працівниками унікальний метод об’ємного сушіння. Завдяки цій технології при засушуванні зберігається природна форма рослин.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
школа 114
Київ виділив півмільярда гривень на капремонти шкіл 21/03/2018 12:44
Різдвяний ярмарок
Де пройдуть ярмарки цього тижня 20/03/2018 23:43
Київ визначить свій талісман 16/03/2018 11:32
бронетехніка
Більше 300 школярів дізнались про професії та подивилися на танки 15/03/2018 21:00
валідатор
Маршрутки повинні отримати валідатори для оплати проїзду електронним квитком 15/03/2018 11:17
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...
Популярне