Науково-природознавчий музей НАН України

Національний науково-природознавчий музей НАН України – це кілька музеїв, що були об’єднані під одним дахом в єдиний комплекс. У 1966 році в центрі Києва, в старовинному будинку почав свою роботу музей, де було зібрано разом експонати, які належать до різних галузей природознавства. На 8 тисячах квадратних метрів цього музею розміщено більш ніж 30 тисяч різних експонатів, що демонструють історію розвитку рослинного та тваринного життя на Землі, геологічну еволюцію планети, а також матеріальні свідчення розвитку культури народів, що населяли територію України.

У цокольному поверсі будинку розташувався Археологічний музей, що складається з 4 залів. Більш семи тисяч експонатів розповідають про самі значні етапи в історії розвитку людства, починаючи від кам’яного віку, і закінчуючи пізнім середньовіччям. Самим прадавнім предметам у цьому музеї більш 800 тисяч років – це перші матеріальні свідчення про діяльність людини, знайдені в районі стоянки Королево в Закарпаття. Відвідувачі Археологічного музею можуть побачити речі, виготовлені людьми епохи верхнього палеоліту (близько 15 тисяч років тому), вивчити колекцію предметів трипільської, скіфської, кіммерійської й сарматської культур.

На першому поверсі розташований Геологічний музей. Початок колекції Геологічного музею був покладений ще в 1927 році, а з відкриттям національного науково-природнього музею, він увійшов до його складу. Величезну роботу зі створення музейної колекції провели видатні геологи Безбородько, Лучицкий і Тутковский. Музейні фонди зберігають більш півсотні тисяч зразків гірських порід і мінералів, а також викопної флори й фауни.

Другий поверх природознавчого музею присвячений палеонтології. Перші експонати в цьому музеї з’явилися в 1919 році. Пізніше, в 1935 році, академік Пидоплічко, систематезировав і, доповнивши матеріали, відкрив у Зоологічному музеї окрему палеонтологічну експозицію. У музейних залах виставлено більш 2000 експонатів, більшість із яких було зібрано на території України. Усього в музеях палеонтологічного фонду зберігається близько 1 мільйона експонатів. Особливий інтерес у відвідувачів музею викликають реконструйовані кістяки мамонтів, створені з кісток викопних мамонтів. Величезної втрати Палеонтологічному музею був нанесено в січні 2006 року, коли в результаті прориву опалювального радіатора, гаряча вода залила зали Палеонтологічного й Геологічного музеїв. Справа в тому, що в будинку протягом 70 років не мінялася й не ремонтувалася капітально система опалення. У результаті загинули безцінні унікальні експонати. Був зруйнований череп жирафа, вік якого по оцінках фахівців досягав 7 мільйонів років, череп прадавнього оленя, а також рідкі колекції монографій. Інцидент придбав великий резонанс, у результаті чого ЮНЕСКО запропонувало свою допомогу по ліквідації наслідків.

Зоологічний музей, розташований на 3 поверсі, був створений в 1919 році. У цьому музеї перебувають більш 5 тисяч експонатів тварин, що належать до 4 тисяч видів. У музеї два зали: зал ссавців і зал птахів.

Ботанічний музей, що міститься на 4 поверсі також має досить солідну історію. Музей був відкритий Академією наук України в 1921 році, і до 1966 року був розташований на території Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного. У музеї п’ять залів, загальна площа яких – 1400 квадратних метрів. Особливу гордість Ботанічного музею становить, розроблений його працівниками унікальний метод об’ємного сушіння. Завдяки цій технології при засушуванні зберігається природна форма рослин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
стрибки у воду
Київ уперше прийматиме Чемпіонат світу зі стрибків у воду 18/07/2018 11:15
ціни на ярмарку
Де пройдуть ярмарки цього тижня 18/07/2018 10:22
Віталій Кличко
Кличко святкуватиме день народження у таборі 18/07/2018 10:07
тролейбус
Проїзд для пільговиків залишиться безкоштовним – Кличко 15/07/2018 10:40
Метро
З 14 липня проїзд у громадському транспорті коштуватиме 8 гривень 13/07/2018 12:09
Нові об'єкти
Льодовий комплекс на Шалетт розшириться
Кличко у парку
Після ремонту відкрилась перша черга парку «Перемога»
Володимирська гірка
«Володимирська гірка» оновилась
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
Відгуки
pocket knives high quality I'm noot ѕure why but this websikte is loading incredibly slow forr me. Is anyone else having this problem or is it a probⅼem oon my end? I'll che...ofmryaq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ezfoweguq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ubigacij http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...atehceoox http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...продовження Гірськолижний курорт красія сподобається тим хто не любить черги на підйомниках. Красія гарна альтернатива Буковелі, особливо підійде для тих хто не г...Вітя Летять роки, мов чайки над водою, І разом з ними доля непроста. А ти завжди лишайся молодою, Живи у щасті й радості до ста. Бажаю тобі радісних св...church What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable knowledge concerning unpredicted feelings. https://www.youtube.com/watch?v=m92B8nF8r7Q...Де пройдуть ярмарки цього тижня | Київ1 - сітігайд #1 […] проведені сезонні ярмарки. Проте, продовжує діяти “літня” заборона (на період спеки) на продаж м’ясних та молочних […...MichaelFreek Interpult Studio поможет вам реализовать эффективную рекламную кампанию и привести клиентов из интернета. Вы можете использовать любой набор инструм...
Популярне