Науково-природознавчий музей НАН України

Читайте також

Погода в Києві на вихідних

У Києві в суботу, 27 квітня, – без опадів, вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 6-8° тепла, вдень 16-18°.

В Києві відбудеться подячна Літургія

Уряд в особі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля 30 січня 2024 відповів на публічне звернення громадян в рамках петиції № 41/005649-еп "Передача костелу св. Миколая в м. Київ релігійній громаді Римо-католицької церкви".

Лише 3500 баксів і в тебе дружина-інвалід

Столичні поліцейські викрили масштабну схему переправлення чоловіків через державний...

До 38 річниці аварії на ЧАЕС випустили колекційну монету

Необігова монета «Чорнобильська Зона Відродження. Природа» присвячена відновленню 30-кілометрової зони.

ATACMS дозволять знищити Кримський міст та перехопити ініціативу

Напередодні стало відомо, що Україна вже отримала ракети ATACMS і вразила ними російські зенітні установки С-400 на аеродромі у Джанкої, що на півночі Криму.

Поділитися

Національний науково-природознавчий музей НАН України – це кілька музеїв, що були об’єднані під одним дахом в єдиний комплекс. У 1966 році в центрі Києва, в старовинному будинку почав свою роботу музей, де було зібрано разом експонати, які належать до різних галузей природознавства. На 8 тисячах квадратних метрів цього музею розміщено більш ніж 30 тисяч різних експонатів, що демонструють історію розвитку рослинного та тваринного життя на Землі, геологічну еволюцію планети, а також матеріальні свідчення розвитку культури народів, що населяли територію України.

У цокольному поверсі будинку розташувався Археологічний музей, що складається з 4 залів. Більш семи тисяч експонатів розповідають про самі значні етапи в історії розвитку людства, починаючи від кам’яного віку, і закінчуючи пізнім середньовіччям. Самим прадавнім предметам у цьому музеї більш 800 тисяч років – це перші матеріальні свідчення про діяльність людини, знайдені в районі стоянки Королево в Закарпаття. Відвідувачі Археологічного музею можуть побачити речі, виготовлені людьми епохи верхнього палеоліту (близько 15 тисяч років тому), вивчити колекцію предметів трипільської, скіфської, кіммерійської й сарматської культур.

На першому поверсі розташований Геологічний музей. Початок колекції Геологічного музею був покладений ще в 1927 році, а з відкриттям національного науково-природнього музею, він увійшов до його складу. Величезну роботу зі створення музейної колекції провели видатні геологи Безбородько, Лучицкий і Тутковский. Музейні фонди зберігають більш півсотні тисяч зразків гірських порід і мінералів, а також викопної флори й фауни.

Другий поверх природознавчого музею присвячений палеонтології. Перші експонати в цьому музеї з’явилися в 1919 році. Пізніше, в 1935 році, академік Пидоплічко, систематезировав і, доповнивши матеріали, відкрив у Зоологічному музеї окрему палеонтологічну експозицію. У музейних залах виставлено більш 2000 експонатів, більшість із яких було зібрано на території України. Усього в музеях палеонтологічного фонду зберігається близько 1 мільйона експонатів. Особливий інтерес у відвідувачів музею викликають реконструйовані кістяки мамонтів, створені з кісток викопних мамонтів. Величезної втрати Палеонтологічному музею був нанесено в січні 2006 року, коли в результаті прориву опалювального радіатора, гаряча вода залила зали Палеонтологічного й Геологічного музеїв. Справа в тому, що в будинку протягом 70 років не мінялася й не ремонтувалася капітально система опалення. У результаті загинули безцінні унікальні експонати. Був зруйнований череп жирафа, вік якого по оцінках фахівців досягав 7 мільйонів років, череп прадавнього оленя, а також рідкі колекції монографій. Інцидент придбав великий резонанс, у результаті чого ЮНЕСКО запропонувало свою допомогу по ліквідації наслідків.

Зоологічний музей, розташований на 3 поверсі, був створений в 1919 році. У цьому музеї перебувають більш 5 тисяч експонатів тварин, що належать до 4 тисяч видів. У музеї два зали: зал ссавців і зал птахів.

Ботанічний музей, що міститься на 4 поверсі також має досить солідну історію. Музей був відкритий Академією наук України в 1921 році, і до 1966 року був розташований на території Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного. У музеї п’ять залів, загальна площа яких – 1400 квадратних метрів. Особливу гордість Ботанічного музею становить, розроблений його працівниками унікальний метод об’ємного сушіння. Завдяки цій технології при засушуванні зберігається природна форма рослин.