5 помилок при купівлі житла на вторинному ринку нерухомості

Опубліковано: 21/09/2021 18:24
Автор: admin
Рубрика: Статті

Придбання квартири на ресурсі дом.ріа чи за допомогою ріелтора – абсолютно звичайна річ. Кожного дня укладаються сотні або й тисячі угод купівлі-продажу нерухомості. Втім, цей ринок має свою особливу специфіку, і без певного рівня підготовки у ході купівлі житла можна зробити багато критичних помилок, які матимуть неприємні наслідки. Про найбільш розповсюджені помилки, що відбуваються під час купівлі житла, ми сьогодні і поговоримо.

купівля житла

Перша помилка: квартира має обтяження

Згідно до юридичної термінології, термін «обтяження» стосується обмежень, які накладаються на угоди із конкретною нерухомістю. До них можна віднести наступні:

  • оренда;
  • іпотека;
  • арешт на власність;
  • договір про опіку;
  • довірене управління.

Самостійно таку інформацію отримати потенційний покупець не може, оскільки не має на це права. Однак залучення юриста дозволить зробити оцінку нерухомості з цієї позиції.

Друга помилка: купівля житла із зареєстрованими у ньому суб’єктами

Під час оформлення угоди про купівлю продаж потрібно отримати документальне підтвердження, що у квартирі прописаний виключно її власник. Якщо у ній будуть зареєстровані треті особи, варто знати, що вони можуть і не бути власниками житла та матимуть повне право на проживання у ньому згідно до законодавства. Щоб уникнути подібних ситуацій, варто отримати від власника документ, у якому зазначається відсутність реєстрації інших людей у цьому житлі. 

Третя помилка: купівля квартири, у якій було проведено несанкціоноване перепланування

Перед проведенням перепланування житла обов’язковою умовою є отримання відповідного дозволу у державних органах. Якщо цим правилом нехтують, а правда про перепланування виходить назовні, накладається штраф. Відповідно, якщо минулий власник провів незаконну зміну планування житла, уся відповідальність за цей крок лягає на нового хазяїна житла. Таким чином, інформацію про подібне варто перевіряти одразу. 

Четверта помилка: спроби обманути державу

Однієї за найрозповсюдженіших помилок є спроба зекономити на податковому аспекті заключення договору купівлі-продажу. Згідно до закону, покупець повинен виплатити один відсоток від вартості квартири у якості державного мита та збору до пенсійного фонду. Щоб зменшити цю суму, покупець іноді вмовляє продавця зменшити у супутній документації вартість квартири. Однак якщо врешті решт угода буде визнана недійсною, то вся вигода від такого рішення пропаде, оскільки продавець буде повинен повернути саме ту суму, яка вказана у договорі.

Є ще одна помилка, пов’язана із потенційним шахрайством. Деякі недоброчесні продавці пропонують укласти договір дарування замість угоди про купівлю-продаж. Зазвичай ця ідея подається у якості альтернативного варіанту, який дозволить не платити пенсійний збір. От тільки якщо договір на дарування буде визнано недійсним, покупець не матиме жодних документів, які б підтвердили передачу конкретної грошової суми.

П’ята помилка: нехтування юридичною перевіркою житла

Вторинний ринок житла має певну специфіку, внаслідок чого обов’язково потрібно перевірити юридичну історію квартири. Таким чином можна буде одразу уникнути більшості інших помилок, якщо чітко усвідомлювати із чим ви маєте справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне