Зупинка Дарницької ТЕЦ: понад 1000 будинків залишилися без тепла

Читайте також

Вартість навчання в університетах України знову зросте

Після суттєвого стрибка цін у 2025 році (майже на 30%), тенденція до здорожчання вищої освіти за контрактом збережеться і в новому навчальному сезоні.

Підсумки тижня у Київському метрополітені: 5,1 млн пасажирів та понад сотня зупинок ескалаторів

Київський метрополітен оприлюднив статистику роботи за минулий тиждень (станом на 31 березня 2026 року).

«Золоті» ціни: огляд найдорожчих пасок України до Великодня-2026

Цьогоріч православні та греко-католики святкуватимуть Великдень 12 квітня.

Реформа паркування в Києві: до 40 грн/год в центрі

У столиці готуються вперше за п’ять років змінити тарифну сітку на паркування.

Максимальна швидкість у Києві – 50 км/год

Цього року в столиці не впроваджуватимуть традиційне весняно-літнє підвищення швидкості до 80 км/год на окремих ділянках доріг.

Поділитися

Дарницька ТЕЦ (Київська ТЕЦ-4) тимчасово припинила роботу через серйозні пошкодження обладнання, спричинені нічним ракетним ударом РФ по енергетичній інфраструктурі столиці.

Про це офіційно повідомило ТОВ «Євро-реконструкція», яке експлуатує станцію.

Поточна ситуація та відновлення

На об’єкті тривають екстрені відновлювальні роботи, проте швидкого повернення тепла в оселі очікувати не варто.

  • Технічний стан: Фахівці проводять поетапне обстеження та перевірку вцілілих вузлів. Обсяг руйнувань потребує ретельної підготовки перед повторним запуском системи.

  • Масштаб проблеми: За офіційними даними, через зупинку ТЕЦ без теплопостачання наразі залишаються 1176 житлових будинків.

«Обсяг пошкоджень потребує складних технічних рішень. Про зміни в роботі підприємства та терміни відновлення послуг ми повідомимо додатково», — йдеться у заяві «Євро-реконструкції».

Чому це критично для столиці?

Дарницька ТЕЦ є одним із ключових джерел теплопостачання для густонаселеного лівого берега:

  1. Зони обслуговування: Станція забезпечує теплом і гарячою водою переважну більшість будівель у Дарницькому та Дніпровському районах.

  2. Потужність: Щороку ТЕЦ відпускає близько 1200 Гкал тепла, а її електрична потужність становить 160 МВт.

  3. Погодні умови: Аварія сталася в період критичного зниження температури (до -15°C), що підвищує ризик промерзання внутрішньобудинкових систем опалення.

Міжнародна увага та наслідки

Сьогодні наслідки атаки безпосередньо на місці подій оглянули Перший віцепрем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Візит іноземної делегації на одну з пошкоджених ТЕЦ підкреслює критичність ситуації з енергетичною безпекою України взимку 2026 року.

Нагадаємо, що через відсутність опалення у постраждалих районах киян закликають користуватися пунктами незламності та за можливості переїхати до родичів у райони, де теплопостачання збережено.