Вечір пам’яті «Будемо жити, ромале!» – 2 серпня у Бабиному Яру

Читайте також

Якщо зникло світло, вода чи газ

Якщо у вас вдома зникло світло, газ або вода, дізнатися, коли послугу відновлять, можна за спеціальним номером 15-57.

Перейменування вулиць продовжується

Вулицям пропонують надати імена відомих та шанованих киян. Про це ідеться у дописах Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Депутатів-ухилянтів судитимуть

Державне бюро розслідувань скерувало обвинувальний акт щодо трьох депутатів Київської міськради та одного помічника столичного депутата. Їм інкримінують ухилення від військової служби.

У столиці тривають безкоштовні екскурсії

Киян та гостей міста запрошують пройти середмістям Києва та дізнатися більше про події Революції Гідності, які змінили історію країни. На вибір два маршрути, у будні та вихідні.

Киянин – найкращий студент світу!

Студента КПІ визнано найкращим студентом світу за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize.

Поділитися

2 серпня відбудеться вечір пам’яті «Будемо жити, ромале!» до Міжнародного дня пам’яті жертв голокосту ромів.

У заході візьмуть участь громадські об’єднання, представники ромських осередків, артистів театру, кіно й телебачення. Головний режисер заходу – народний артист України Ігор Крикунов. У програмі приймаюсть участь циганський академічний музично-драматичний театр «Романс», Міжнародний фонд «Відродження», національно-культурне об’єднання «Амала».

Скорботний день «Калі траш» («Чорний жах») роми всього світу відзначають 2 серпня. Ця дата – данина пам’яті тим, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. Саме в ту «циганську ніч» із 2 на 3 серпня в газових камерах концентраційного табору Аушвіц-Біркенау було живцем спалено близько 3 000 ромів, в тому числі дітей і старих. Вважається, що під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів.

У 2016 році після довгих перипетій нарешті відновлено історичну справедливість і встановлено пам’ятник ромам – жертвам трагедії у Бабиному Яру, який можна вважати «точкою відліку» масових розстрілів ромів на території України. У перші дні, коли фашисти зайшли в Київ, три ромські табори, що проживали на Куренівці, пішли до Яру назавжди. Тож якщо Голокост – універсальна людська трагедія, то Бабин Яр – символ голокосту в Україні.

Будемо жити, ромале!