Феміністки тануть від щастя

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

У Києві проведуть перший феміністичний кінофестиваль «Гаккебуш»!

Так! У Києві 11–12 травня у Будинку кіно відбудеться Перший феміністичний кінофестиваль «Гаккебуш».

Мета фестивалю — побудова міцного кінокомʼюніті в Україні, відкриття нових імен та подолання гендерного розриву в кінематографі між жінками та чоловіками.

Організаторами заходу є кіноорганізація «Гаккебуш» за підтримки Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) та Projector Foundation.

До програми фестивалю включені 10 короткометражних фільмів — два покази по п’ять фільмів, після яких передбачена Q&A-сесія з авторками.

Подати заявку на показ ігрового чи документального короткометражного фільму на кінофестивалі можна за посиланням до 30 квітня за умови, якщо:

жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
його тривалість не перевищує 30 хвилин;
фільм знятий після 1 січня 2022 року.
Фільм може взяти участь у фестивалі «Гаккебуш», навіть якщо він вже мав національну прем’єру на інших фестивалях в Україні, проте стрічки, що є у відкритому доступі в інтернеті, розміщені на стримінгових платформах чи у соціальних мережах, до участі не приймаються. Фільми, що увійшли до програми кінофестивалю, буде оголошено 5 травня.

Також у межах кінофестивалю заплановано лекційний блок, зокрема лекції Альони Шилової про жінок у кінематографі й Валерії Пустовіт про гендерний геп у креативний індустрії, панельна дискусія тощо.

Згідно з дослідженням Європейської аудіовізуальної обсерваторії, з 2018-го до 2022 року лише 26% європейських художніх фільмів зняли режисерки.
Раніше дослідники Центру вивчення ролі жінок у телебаченні та кіно при Університеті штату Сан-Дієго заявили, що у 2023 році великі кіностудії продовжували помітно більше співпрацювати з режисерами-чоловіками, наймаючи їх для роботи над найгучнішими фільмами. Загалом лише 16% режисерів, які працювали над 250 найкасовішими фільмами, були жінками (у 2022 році — 18%), над 100 найкасовіших фільмів — лише 14%.