Київські лікарі вперше в Україні вилікували лімфому

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

Лікарі столичного “Охматдиту” вперше в Україні застосували Стенфордську технологію лікування лімфоми для порятунку дорослого пацієнта.

Історію порятунку розповіли на Facebook-сторінці лікарні.

39-річний Віталій бореться з лімфомою Ходжкіна з 2015 року. За цей час він проходив різні курси хіміотерапії та радіотерапії, однак, на жаль, ефект був недостатнім.

Після першої ремісії у 2016-2018 роках, у нього стався рецидив. Лікування проходило в клініці Шаріте в Німеччині, Salvage хіміотерапія з Ауто-ТКМ, але й це допомогло не надовго, на жаль. На початку 2023 року був зафіксований другий рецидив, і пацієнт звернувся до “Охматдиту”.

Спеціалісти дитячої лікарні, ознайомившись з останніми сучасними науковими дослідженнями в Стенфорді, застосували тотальне лімфоїдне опромінювання, яке допомогло пацієнту підготуватися до подальшої пересадки кісткового мозку.

Із останніх сучасних наукових досліджень ми дізналися про нову технологію лікування рецидивуючих/рефрактерних форм лімфом з довгостроковою виживаністю 60%, розроблену в Стенфорді. За допомоги та підтримки Nataliya Kovalchuk та її колег зі Стенфорду і разом із нашими радіологами ми вивчили це питання та впровадили технологію в нашій лікарні. Пацієнту допомогли, і після трансплантації на 100 добу у нього зберігається комплексна ремісія”, – розповідає завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” Олександр Лисиця.

Специфіка цієї методики полягає в опроміненні лише лімфатичних вузлів. У випадку Віталія – це було опромінення лімфатичних вузлів та селезінки.

За словами лікарів, це дає мінімальний токсичний ефект та завдає меншої шкоди іншим органам. Загалом Віталій пройшов 10 процедур тотально лімфоїдного опромінювання.

Після цього на пацієнта чекала трансплантація кісткового мозку. Донором для Віталія стала рідна сестра, яка була сумісна з ним.

Зараз Віталій вже завершив своє лікування в Охматдиті і знаходиться вдома разом з дружиною. У чоловіка попереду ще довгий етап відновлення, але найголовніше, що зараз він знаходиться в ремісії.