Котлети по-київськи – класичний рецепт відомої української страви

Читайте також

Вночі 6 жовтня в Києві очікується значний дощ

Вночі 6 жовтня в Києві та області очікується значний дощ (І рівень небезпечності, жовтий). Про це попереджає Український гідрометцентр.

В Україні б’є рекорди ціна на популярний фрукт

Гуртові ціни на яблука в Україні є найвищими за останні сім років.

Киянин під одягом викрав з Metro дев’ять пляшок віскі на 5 462 гривень

Чоловік крав спиртні напої з гіпермаркету Metro та залишався непоміченим.

У Києві нормалізувалася якість повітря

Зранку 5 жовтня якість повітря в Києві нормалізувалася.

Поділитися

Італійці називають її «граційним м’ясом», французи — «повітряним курчам», а німці величають «м’ясною принцесою». Щодо американців та англійців це просто Chicken Kyiv. Йдеться про кулінарний символ української столиці, знаменитий національний «бренд» — котлету по-київськи.

Доречі, це не зовсім “котлета”, бо готують цю вишукану страву не зі звичного фаршу, а з ніжної курячої грудки, фаршированої вершковим маслом та свіжою петрушкою. А потім панірують в ароматних пшеничних сухарях та обсмажують у фритюрі.

Дійсно, разом з борщем і варениками котлета по-київськи – це одне з найвідоміших у світі страв української кухні. Ніжне м’ясо в хрусткій паніровці можна знайти в меню багатьох дорогих ресторанів планети. Котлета по-київськи по праву є гордістю України.

Головна родзинка київської котлети – рідка начинка з ароматним маслом.

Котлети по-київськи традиційно подають на маленькій курячій кісточці з папільйоткою, щоб не обпекти руки.

Тож нагадаємо, як приготувати ідеальні “класичні” котлетки по-київськи — з хрусткою скоринкою та соковитою начинкою всередині, та із задоволенням пригощайте близьких. Це саме та страва, в яку так легко закохатися з першого шматочка!

Вершкове масло – 140 г.
Курка – 1,2 кг.
Петрушка – 20 г.
Сіль – 0,5 чайної ложки.
Куряче яйце – 2 шт.
Молоко – 100 мл.
Пшеничне борошно – 60 г.
Панірувальні сухарі – 140 г.
Вершкове масло – 50 г.
Рослинна олія – 300 мл.

Курку без шкіри обробити на два шматки філе грудки разом з плечовою кісткою на ніжці. Філе покласти внутрішньою стороною вгору, надрізати від середини уздовж в обидві сторони, покласти половинки так, щоб помістилася начинка, відбити молотком. Акуратно видалити білі сухожилля.

У мисці змішати нарізану петрушку, розтоплене вершкове масло і сіль до однорідної маси. Розділити суміш на дві частини і поставити в морозилку на 5 хвилин. Потім покласти начинку в філе, щільно загорнути і знову прибрати на 5 хвилин в морозилку.

Окремо в мисці збити яйця з молоком. Котлети обваляти в борошні, потім в яєчній суміші, в панірувальних сухарях, потім в суміші, потім знову в паніровці. У ємність для фритюру налити масло і нагріти до 200 градусів. Розігріти до 200 градусів духовку. Підсмажити котлети у фритюрі до золотистої скоринки (приблизно 5 хвилин), потім довести до готовності в духовці протягом 10 хвилин.

Перед подачею викласти на серветку, щоб увібрати жир. Найкраще ці ароматні котлетки смакують із картопляним пюре, гречаною кашею та легкими овочевими салатами.

Це – класика, але існують багато, так би мовити, “модіфікацій”.

Наприклад, “Котлета по-київськи з сиром“.

Деякі гурмани полюбляють “Котлета по-київськи з грибами“.

Приємного апетиту!  Смачного!!!

P.S. Доречі, чи знаєте ви, що не все так лагідно з цією гастрономічною стравою?

Винайдення котлети по-київськи приписують собі українці, росіяни та французи, однак насправді її вперше приготувала британка Кеті Чапман у 1979 році, пише журнал “1843”, що належить The Economist. Отакої!

Про це розповіла менеджер магазину Marks & Spencer в англійському місті Елсмір Порт.

Кеті Чапман працювала в цьому супремаркеті у відділенні свійських птахів. Її завданням було вигадувати нові рецепти для напівфабрикатів.

Це і дало поштовх створенню знаменитої котлети, яка, за словами пресслужби Marks & Spencer, стала першим сучасним напівфабрикатом. Також у цьому магазині вперше в Британії стали продавати заморожену піццу та лазанью.

Однак не всі поділяють цю версію подій.

Росіяни, як пише журнал, вважають, що котлета по-київськи виникла у московському регіоні Російської імперії. Згідно з цією версією, котлету “оманливо” назвали київською через те, що її рецепт у 19-му столітті вдосконалив український кухар.

У свою чергу французи вважають, що це росіяни вкрали в них рецепт. Варто зазначити, що це не перша страва, через яку французи сперечаються з іншими країнами – адже собі вони приписують навіть винайдення піцци.

P.P.S. У французькому варіянті до масла всередині котлети додають часник.