Лічильник можна не міняти, треба просто повіряти

Читайте також

Україна буде в ЄС, коли кияни питимуть воду з кранів

У Києві незадовільний стан міських водопровідних мереж, а воду з кранів пити небезпечно. Про це повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрій Вітренко.

Арку “переосмислять”, а козаків обіцяють “знести”

У столиці не демонтуватимуть одну з візитівок міста – арку «Свободи українського народу», її сенс переосмислено. А простір біля неї отримає нову концепцію. На цьому наголошують у Департаменті культури КМДА.

Киян закликали анонімно “постукати” (до 30 квітня)

Київська влада запустила опитування щодо рівня корупції у столиці і просить мешканців відповісти, чи стикалися вони з корупцією у різних сферах діяльності міської влади, також чи відомі їм випадки корупції серед чиновників.

Сапери перевірять столичні кладовища

Перед поминальними днями рятувальники мають перевірити території на предмет наявності вибухонебезпечних предметів. Провести розмінування, упередити надзвичайні ситуації.

“Відшукайте писанку”

Напередодні Великодня Національний заповідник "Софія Київська" влаштує квест "Відшукайте писанку". Він призначений для дітей віком від 7 років та їхніх батьків. Про це повідомили на офіційній сторінці Національного заповідника "Софія Київська".

Поділитися

Прилад обліку повинен періодично проходити вимір точності – повірку. Вона відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» для більшості водолічильників проводиться раз на 4 роки.

Зверніть увагу, що при купівлі нового лічильника час вираховується з дня первинної перевірки на заводі, а не від дати встановлення.

Один і той же лічильник можна використовувати хоч все ваше життя. При цьому перевірка лічильника в 2-3 рази дешевша, ніж заміна приладу.

Сьогодні спеціалісти проводять повірку лічильників гарячої та холодної води на місці їхньої експлуатації в квартирі або будинку, без демонтажу лічильника та порушення пломбувального матеріалу. Замовити послугу можна на https://poverka.org.ua/povirka-lichylnykiv-vody/

лічильники

Як відбувається перевірка лічильника

Майстри використовують спеціальне обладнання – проливну установку. Якщо точність лічильника відповідає нормам, він визнається придатним для подальшого використання протягом наступних 4 років. До речі, у 95% випадків лічильники проходять перевірку.

Як то кажуть: “Лічильник можна не міняти, треба просто повіряти!”

Проблеми при повірці

У деяких випадках виникають проблеми, що повірка лічильника води на місці експлуатації неможлива або ж потрібна заміна приладу.

Повірку на місці зробити неможливо у випадку, коли відсутнє централізоване гаряче та холодне водопостачання. А ще коли несправна або відсутня сантехніка або ж пошкоджена метрологічна пломба.

Неможливо провести повірку на місці, якщо нестабільний тиск у системі водопостачання або тип водяного лічильника відсутній у державному реєстрі.

А ще бувають випадки, коли пристрій вимірювання не повіряється, і необхідна його заміна:

  • Запітнілий лічильник гарячої або холодної води
  • Прилад обліку має механічні пошкодження
  • На вимірювальному засобі не змінюються показники під час проливу води

Види лічильників води

Типи водяних лічильників умовно можна розділити на чотири групи:

  1. Механічний. Принцип його дії заснований на вимірах споживання води за допомогою обертання крильчатки під водяним напором. Споживання води підсумовується спеціальним рахунковим пристроєм. Для функціонування лічильника не потрібна електроенергія. Єдиним недоліком можуть бути невеликі похибки в обліку споживання води.
  2. Ультразвуковий. Він не вимогливий до складу вод та надійніше за механічний прилад. Серед недоліків: чутливість до накипу, бульбашок, електромагнітних хвиль.
  3. Електромагнітний. Відрізняється високою точністю вимірів і не боїться забруднень води. До мінусів можна віднести складний монтаж та скупчення металевих частинок в проході пристрою. Не рекомендується встановлювати такий лічильник в умовах високої вологості.
  4. Резонансний. Принцип дії заснований на перетворенні механічної енергії в електричну. У зв’язку зі складністю конструкції і експлуатації резонансні водоміри не користуються популярністю.