Україна буде в ЄС, коли кияни питимуть воду з кранів

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

“Я маю просте запитання: хто з киян востаннє і коли пив воду з крану? Бо питна вода з крану є однією з умов входження в ЄС, тому у столиці має бути питна вода з крану, тільки коли це буде забезпечено, ми не знаємо», – цікавиться депутат Київради Андрій Вітренко.

У Києві незадовільний стан міських водопровідних мереж, а воду з кранів пити небезпечно. Про це повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрій Вітренко.

Так, він наголосив, що 80% водопровідних мереж міста знаходяться в аварійному стані завдяки неякісній роботі ПрАТ «Київводоканал», з яким у 2023 році КМДА уклала прямий договір щодо надання коштів у розмірі 500 млн грн до стабілізаційного фонду «Київводоканалу» на закупівлю реагентів для забезпечення киян якісною водою.

Зазначається, що виділення коштів було пов’язано з тим, що багато Киян поїхали з міста та не користувалися водою, але витрати на приведення води до належного стану, обслуговування каналізаційних стоків та водовідведення залишались на попередньому, довоєнному рівні.

Однак, ПрАТ «Київводоканал» досі не повернув бюджету столиці зазначені гроші.

«Ця сума була переведена з резервного фонду держбюджету на рахунки ПрАТ, тож і повертати кошти, згідно з договором має це товариство. Це не борг киян, це безвідповідальність керівництва ПрАТ «Київводоканал», яке в більшій своїй частині належить офшорному підприємству, кінцевого власника якого дуже складно відслідкувати, а киянам належить всього 25%», — інформує Андрій Вітренко.

Також він додає, що столична влада намагається контролювати роботу «Київводоканалу», бо саме Київська міська рада і вклала договір, за яким надала підприємству доступ до міських мереж задля того, щоб не підвищувати тарифи киянам.

«Ми постійно бачимо по всьому місту, як виникають нові гейзери води та провалля, а також велику кількість переритих комунальниками доріг для ремонту водомереж і все це говорить про незадовільний стан цих мереж. Зараз інтереси простих киян та товариства відрізняються, і я маю просте запитання: хто з киян востаннє і коли пив воду з крану? Бо питна вода з крану є однією з умов входження в ЄС, тому у столиці має бути питна вода з крану, тільки коли це буде забезпечено, ми не знаємо», — додав він.

Попри це, зараз в Київській міській раді обговорюють проєкт рішення «Про створення комунального підприємства «Київводоканал», але статутний капітал цього підприємства становить 1,5 млрд грн, а зі слів Андрія Вітенко, у держави немає таких коштів, а також невідомо, коли саме ПрАТ «Київводоканал» поверне 500 млн грн Київській міській раді та в якому стані вони передадуть водопровідні мережі місту.

«Якщо ми це зробимо, то розмови про підняття тарифів на воду для киян підійматимуться більш активно. Тож, до цього проєкту більше питань ніж відповідей. Щодо підняття тарифів на воду зараз, то я не можу сказати, чи підвищать ціни на воду, адже Київська міська рада має справу не з державним чи комунальним підприємством, а з приватним, тому прогнозів немає» – повідомив Андрій Вітренко.