Рейтинг вартості життя у Києві

Читайте також

Відключення світла в Україні 19 вересня

Згідно з інформацією від "Укренерго", четвер має пройти без обмежень споживання електрики.

Активісти перетворють звалище на київському Подолі на новий громадський простір

Активісти створюють на київському Подолі новий громадський простір — «дзен-парк», де мешканці можуть самостійно вирощувати садовину та городину.

Колишній готель «Санкт-Петербург» у центрі Києва відкриють під новою назвою

Колишній готель «Санкт-Петербург» на бульварі Шевченка невдовзі відкриють під новою назвою.

Киян і гостей столиці запрошують на 6 безоплатних прогулянок містом

Киян і гостей столиці запрошують на 6 безоплатних прогулянок містом, серед яких – екскурсії, адаптовані для людей із порушеннями слуху та зору.

Долар по 45 грн і соціалка без індексації

Данило Гетманцев розповів, що чекає на українців у 2025 році.

Поділитися

Чи знаєте ви, що у порівнянні з більш дорогими країнами Київ – вигідне місце для життя? Українська столиця очолює 30% відносно недорогих міст і знаходиться на 6536 місці з більш, ніж 9 тисяч досліджуваних мегаполісів світу.

Порівняння з іншими містами

Згідно з даними краудсорсингової датабази Livingcost, що збирає дані та порівнює різноманітні параметри у 9294 містах світу, Київ очолює 30% відносно недорогих міст світу. Він знаходиться на 6536 місці з усіх досліджуваних міст у глобальному списку, а в Україні займає друге місце з 36 міст, які було досліджено. Цікаво що, столиця виграє у порівнянні з Харковом, де жити все ж дорожче, зважаючи на менші доходи, ніж у Києві.

Так, за даними платформи, вартість життя на одну особу у Києві складає 760 доларів США включно з орендою помешкання. Без оренди ця сума складе 394 долари. Затрати на їжу на місяць складають 255 доларів, транспорт коштує ще 58,9 доларів. При цьому місячна зарплатня складає 520 доларів на місяць після сплати податків.

Відповідні цифри для родини з 4 осіб підвищуються до майже 2 тис. доларів на місяць (з орендою житла) та 1258 доларів (без оренди), затрати на харчування родини складуть 671 долар, транспорт – 167 доларів на місяць.

У розрахунку дослідники враховують середню зарплатню, вартість життя, якість повітря, дистанцію до аеропорту чи університету, рівень ВВП, злочинність, індекс свободи людини, очікувану тривалість життя та індекс сприйняття корупції. Востаннє рейтинг оновили 1 березні 2024 року, тож його дані є актуальними.

Цікаво, що у порівнянні Київ виграє в Харкова, який на 30% дорожчий у порівнянні “ціна життя/зарплатня”, при цьому і киянам, і харків’янам доводиться економити – за даними ресурсу, з нинішніми цінами від однієї зарплатні до наступної вистачає лише на 0,7 місяця. А от жити у Одесі виявилось у 1,36 рази дешевше, аніж у столиці – при тому, що середня зарплатня там на 100 доларів менша за київську. Уся справа – у вартості проживання однієї людини на місяць: оренда нерухомості значно більш переоцінена у Києві (майже 400 доларів проти 217).

Також, що характерно, виграє у Києва Дніпро. Жити там у 1,18 разів дешевше, ніж у столиці: щоб “протриматися” місяць одній особі треба 649 доларів (замість 768), родина з 4 осіб може прожити трохи більше, ніж на 1,5 тис доларів. А оренда квартири не дотягує до 300 доларів, тобто коштує на третину дешевше, ніж у столиці.

Інші рейтинги: “бренди міст” та придатність для життя

Нагадаємо, у грудні 2023 року Київ посів передостаннє місце у Світовому рейтингу сприйняття брендів міст. Попереду опинилися всі столиці Європи, Північної та Південної Америк, Азії та деякі африканські столиці, наприклад, Лагос та Касабланка. Втім, українській столиці все ж вдалося залишити позаду портове місто Карачі на півдні Пакистану.

Також ми зазначали, що Київ опинився на одному з останніх місць у рейтингу придатних для життя міст, що складає видання The Economist. Українська столиця посіла в ньому 165 сходинку, опинившись поруч з містами Хараре, столицею Зімбабве, та Дуалою, що в Камеруні. Усього рейтинг охоплює 173 міста в різних куточках світу.