Стоїть вже понад 260 років

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Найстаріший будинок у Києві, побудований у 18 столітті, розташований на Контрактовій площі, 7. Він все ще належить родині Нечаєвих, пращур яких купив будинок у 19 столітті.

Першим власником садиби був дворянин Леонтій Вишневський. Він перебудував дім, перший поверх зробив кам’яний. Завдяки цьому йому вдалося пережити пожежу на Подолі 1811 року, коли вогонь знищив тисячі будинків та понад десяток церков.

Максим Нечаєв купив цю садибу з виходом на Контрактову площу у 1891 році. Тоді тут виготовляли відомі в Києві “Нечаєвські пряники” і торгували ними під час контрактових ярмарків.

1931 року радянська влада розстріляла двох синів Нечаєва. Загалом вісім членів сім’ї у роки радянської влади розстріляли, один загинув у бою під Крутами. З початком Другої світової всі, хто вижив, повернулися до Києва.

1962 року будинок націоналізували, залишивши господарям лише кімнату на другому поверсі. По сусідству заселили п’ять сімей. Після перебудови правнук Максима Нечаєва повернув будинок у власність родини.

Наразі будинок має статус пам’ятки архітектури і охороняється державою.