Тариф на воду у Києві може підскочити на 70%

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

У Київській області може суттєво подорожчати послуга з водопостачання та водовідведення. Вартість одного кубометра може одразу підскочити на 70%.

Про це йдеться у матеріалі видання Oboz.ua.

Причини підвищення цін на воду
Як зазначає видання, у низці українських міст за останні два місяці були підвищені тарифи на водопостачання.

Влада має право не погоджувати таке рішення з Нацкомісією з питань енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП). Причина підвищення:

  • зростання заробітної плати;
  • подорожчання електроенергії;
  • зростання цін на реагенти;
  • витрати на ремонтні роботи.

У невеликих містах тариф намагаються зробити економічно обґрунтованим. Так, у червні-липні вартість води зросла у десятках населених пунктів. При цьому подекуди ціна на воду у кілька разів вища, адже її доводиться доставляти відносно незначній кількості споживачів.

Нові тарифи на водопостачання

Зокрема, вартість одного кубометра хочуть підвищити у низці міст. У Київській області вартість кубометра хочуть підняти із 35,86 до 60,8 грн.

  • Славута Хмельницької області — тариф на воду (водопостачання та водовідведення) хочуть підняти на близько 26%: з 61,8 грн до 78,05 грн за куб.м.;
  • Коцюбинське на Київщині — на 69,5% — з 35,86 грн до 60,8 грн за куб.м.;
  • Покровськ Дніпропетровської області на 255% — з 36,8 грн до 130,68 грн куб.м.;
  • Чернівці — на 58,7%, з червня тариф на воду зріс з 27,91 грн до 44,3 грн куб.м.

Подорожчання торкнеться Хмельницької, Дніпропетровської та Чернівецької областей.

Підвищують тарифи у багатоповерхівках, де є автономне водопостачання. Зокрема, у передмісті столиці більшість житлових комплексів споживають воду зі свердловин, а тому тарифи встановлюють самостійно за рішенням зборів жителів. Воду перекачують за допомогою помп, розташованих в будинках. Упродовж трьох років тариф зріс з 24 грн до 58 грн за куб.м.

Що ще варто знати

Нагадаємо, у липні 2024 року українці отримають нові житлово-комунальні платіжки. Сума до оплати у тих, хто не отримує пільг та субсидій, буде значно вищою.

Також ми писали, що держава надає вразливим категоріям громадян житлові субсидії, що є безповоротною адресною соцдопомогою.