У Києві можна буде пройти безплатне обстеження на пересувному флюорографі

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

У столиці в межах місячника Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз проходять обстеження на пересувному флюорографі.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

В Україні через війну та пріоритети виживання до 20% населення не звертаються із можливими симптомами туберкульозу до сімейних лікарів.

“Нині близько 20% населення України відчувають дефіцит медичної допомоги через те, що не звертаються до сімейного лікаря з профілактичним обстеженням або є тимчасово переміщеними особами, у яких інші пріоритети, або спрацьовують питання самозахисту. Всі ці недіагностовані випадки ми будемо реєструвати через певний час. І попри те, що зараз ми не спостерігаємо суттєвого зростання нових випадків захворювання на туберкульоз, ми розуміємо, що за рахунок прихованого компоненту матимемо зростання у повоєнні часи”, – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

А голова керівного комітету Партнерства “Зупини туберкульоз. Україна” Ольга Клименко зазначила, що нині попри те, що туберкульоз виліковний, більше 4 тисяч людей у світі щодня помирають від цієї хвороби.

При цьому вона зазначила, що є амбітні цілі до 2030 року подолати туберкульоз у світі.

Яке рішення?

В межах місячника Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз у Києві проходять обстеження на пересувному флюорографі.

Як це працює?

Киянам пропонують пройти обстеження, щоб попередити цю небезпечну хворобу та вчасно розпочати лікування, якщо воно потрібне.

Пересувний флюорограф працюватиме до 12 квітня за такими адресами:

25 березня — Печерський районний центр соціальних служб (пров. Академіка Філатова, 3/1);
27 березня — Управління соціального захисту населення Святошинської РДА (вул. Гната Юри, 14Б);
29 березня — Солом’янський центр зайнятості (вул. Жилянська, 47Б);
3 квітня — Київський міський центр соціально-психологічної допомоги “Родинний дім” (вул. Новодарницька, 26);
4 квітня — Центр активного довголіття громадян (вул. Васильківська, 27);
8-10 квітня — Київський пансіонат ветеранів праці (вул. Кубанської України, 2);
12 квітня — Печерський центр зайнятості (вул. Івана Виговського, 20А);
17 квітня — Центр української жестової мови (вул. Генерала Генадія Воробйова, 6);
24 квітня — Територіальний центр соціального обслуговування (вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 25/2).
Графік роботи пересувного флюорографа будуть доповнювати після отримання інформації від інших установ.

Крім того, у столичних закладах первинної медико-санітарної допомоги тривають консультації лікарів фтизіатрів. Графік консультацій можна знайти за посиланням.

Також киянам пропонують пройти молекулярно-генетичну діагностику, яка вважається найточнішим способом виявлення збудника туберкульозу. Цей метод діагностики є результативним навіть за відсутністю виражених симптомів та є безоплатним. Так само безплатним є лікування туберкульозу.

Основним способом запобігти розповсюдженню туберкульозу є вакцинація новонароджених у пологових будинках та туберкулінодіагностика дітей із груп ризику. Проте батьки часто відмовляються від щеплення своїх дітей вакциною БЦЖ, яка формує дитячий імунітет від цієї хвороби.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я КМДА, у 2023 році в Києві захворюваність на туберкульоз збільшилась майже на 34%, в тому числі й серед дітей. Загалом виявили 969 випадків активного туберкульозу (серед них 30 — у дітей) проти 722 за 2022 рік.

Нагадаємо, українські лікарі отримали найбільшу премію, присвячену боротьбі з туберкульозом. Переможцями премії Kochon стали лікарі Чернігівської і Херсонської областей та Центр громадського здоров’я.