У Києві планують спростити порядок встановлення меморіальних дощок

Читайте також

Негайно зарядіть свої гаджети!

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹 В енергосистемі зберігається дефіцит 🔹 Від ранку залучена аварійна допомога з Європи 🔹 Сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливі обмеження споживання 🔹 Споживайте електроенергію ощадливо

Киянам пропонують відірвати дупу від дивана

Цієї суботи, 20 квітня, у всіх районах міста відбудеться загальноміська толока. У кожному районі будуть локації, до прибирання яких зможе долучитись кожен охочий.

Балерина зібрала понад мільйон доларів

Днями у столиці відбувся благодійний вечір балету, де виступила солістка Національної опери Катерина Ханюкова. Під час заходу вдалося зібрати приголомшливу суму – 1 мільйон 177 тисяч доларів.

До кінця дня киянам краще сидіти вдома

У найближчу годину з утриманням до кінця дня 19 квітня у Києві очікуються пориви вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий). Про це попереджає Український гідрометцентр.

Як можна стати донором яйцеклітин у Києві

Донорство яйцеклітин - коли жінка добровільно надає свої яйцеклітини іншій жінці, яка не може завагітніти та виносити дитину за допомогою власних яйцеклітин.

Поділитися

У 2023 році кількість клопотань щодо встановлення пам’ятних знаків у столиці збільшилася в 6 разів порівняно з 2021 роком. Тому місто розробило новий порядок встановлення меморіальних дощок у Києві, що дозволить спростити процедуру та пришвидшити розгляд клопотань. Відповідний проєкт рішення зареєстрували в Київській міській раді. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

«Кількість звернень від родин загиблих значно збільшилася. Ці звернення потрібно розглядати дуже оперативно. Якщо у 2021 році клопотань про встановлення меморіальних дощок та пам’ятних знаків на честь загиблих Захисників було 14% від загальної кількості, то за 2023 рік – вже 71%. У 2024-му число звернень зростатиме. Протягом січня–лютого це вже 75% загальної кількості. Враховуючи це, Комісія не може працювати як раніше. Чинна процедура досить складна і тривала щодо погоджень, отримання дозволів, розпоряджень. Зараз Комісія згідно з Порядком збирається раз на 3-4 місяці. Це дуже довго і виснажливо для родин. Передача повноважень до районів дозволить пришвидшити прийняття рішень, спростити процедуру та зробити її доступнішою для людини», – прокоментувала Марина Хонда.

Проєкт рішення «Про затвердження Порядку встановлення меморіальних дощок у місті Києві» напрацювала підготовча група, до якої увійшли депутати всіх фракцій, представники профільних департаментів, районних державних адміністрацій та Київ Мілітарі Хабу.

«Вшанування пам’яті загиблих Захисників та Захисниць України від початку повномасштабного вторгнення набуває особливого значення. Для розгляду таких звернень ми пропонуємо запровадити максимально спрощений порядок. По-перше, менший пакет документів треба зібрати. По-друге, делегуємо повноваження розглядати ці звернення райдержадміністраціям. Це скоротить строки розгляду та шлях від ініціативи встановити пам’ятну дошку до моменту реалізації. Передбачено також затвердження єдиного зразка меморіальної дошки на честь загиблих Героїв та Героїнь, що дозволить започаткувати і надалі впроваджувати єдину концепцію меморіалізації загиблих у російсько-українській війні», – повідомила депутатка Київської міської ради, голова підготовчої групи з розробки нового порядку встановлення меморіальних дощок Вікторія Муха.

Разом з тим, на рівні міста прийматимуть рішення про встановлення меморіальних дощок у центральній частині Києва в межах буферної зони об’єктів всесвітньої спадщини та на будинках-пам’ятках архітектури. У цих випадках застосовуватиметься вдосконалений чинний порядок.

Окрім запровадження спрощеної процедури для загиблих Захисників і Захисниць, у новому порядку встановлюються чіткі вимоги до художнього оформлення та розміщення, а також утримання та обліку меморіальних дощок.

Загалом прийняття цього рішення сприятиме не лише вдосконаленню процедури встановлення меморіальних дощок на території Києва, а й поліпшенню зовнішнього вигляду міського середовища.