У Києві відкрилася виставка до Великодніх свят

Читайте також

Кредит для бізнесу. Програма “Доступні кредити 5-7-9%”: Підсумки та Досягнення

Програма "Доступні кредити 5-7-9%" була запущена у 2020 році, як кредит для бізнесу з метою підтримки малих та середніх підприємств.

За скільки можна купити найдешевші квартири у столиці

У Києві квартиру площею 13 квадратів пропонують купити за $20,5 тиc.

В Києві почали з’являтися спеціалізовані світлофори

У Подільському р-ні Києва на Білицькій, 41, поблизу школи №68, з’явилися нові світлофори.

У столиці презентували скульптуру «Re:Forma духу», створену з уламка 400-річної липи Петра Могили

На території Національного заповідника «Софія Київська» презентували скульптуру «Re:Forma духу», створену з уламка 400-річної липи Петра Могили, яка постраждала під час буревію у травні 2022 року.

Відключення світла в Україні 17 вересня

Завтра, 17 вересня, графіки відключень світла не застосовуватимуться.

Поділитися

Музей історії міста Києва презентував виставковий проєкт «Анастазис. Світло Воскресіння», що демонструє витоки та становлення найважливішого християнського свята. Головні символи великодньої експозиції – дерево життя і писанка – два надпотужні образи, що ілюструють спадковість поколінь і безперервність буття. Обидва символи є надзвичайно шанованими в українській обрядовій культурі та народному мистецтві, інформує Офіційний портал Києва.

«Воскресіння Христове та весняні свята, що передували Великодню в дохристиянські часи, завжди були особливими для українців. Відчуваючи міцний зв’язок із природою, люди святкували остаточну перемогу весни, тепла та сонця. Це час єднання всієї родини, радісних зустрічей із найближчими. І навіть війна не змогла знищити наші цінності, наші традиції і свята. Особливо сьогодні ми так чекаємо на перемогу світла над мороком, перемогу життя над смертю! Ми чекаємо на перемогу, обираючи життя, віру і боротьбу за своє існування. Центральний символ дерева життя на виставці уособлює непереможну силу українського духу, що передана нам пращурами», – сказала на відкритті генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Серед експонатів — керамічні полив’яні яйця часів Київської Русі, Царські врата ХVIII століття, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекція писанок з орнаментами всіх регіонів України.

Окремо представлені європейський великодній декор і діаспорні писанки. Відвідати виставку можна до 6 травня.