У Києві відкрилася виставка до Великодніх свят

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

Музей історії міста Києва презентував виставковий проєкт «Анастазис. Світло Воскресіння», що демонструє витоки та становлення найважливішого християнського свята. Головні символи великодньої експозиції – дерево життя і писанка – два надпотужні образи, що ілюструють спадковість поколінь і безперервність буття. Обидва символи є надзвичайно шанованими в українській обрядовій культурі та народному мистецтві, інформує Офіційний портал Києва.

«Воскресіння Христове та весняні свята, що передували Великодню в дохристиянські часи, завжди були особливими для українців. Відчуваючи міцний зв’язок із природою, люди святкували остаточну перемогу весни, тепла та сонця. Це час єднання всієї родини, радісних зустрічей із найближчими. І навіть війна не змогла знищити наші цінності, наші традиції і свята. Особливо сьогодні ми так чекаємо на перемогу світла над мороком, перемогу життя над смертю! Ми чекаємо на перемогу, обираючи життя, віру і боротьбу за своє існування. Центральний символ дерева життя на виставці уособлює непереможну силу українського духу, що передана нам пращурами», – сказала на відкритті генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Серед експонатів — керамічні полив’яні яйця часів Київської Русі, Царські врата ХVIII століття, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекція писанок з орнаментами всіх регіонів України.

Окремо представлені європейський великодній декор і діаспорні писанки. Відвідати виставку можна до 6 травня.