Хто вірить у Магомета, хто – в Аллаха, хто – в Ісуса, а 35% українців вірять в астрологію

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

35% українців вірять в астрологію, 25% — в екстрасенсів, а 15% поважають тарологію. Про це свідчить дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Загалом 43% респондентів вірять хоча б в одне з переліку. Серед жінок цей показник вищий — 49% проти 36% серед чоловіків.

Віра у надприродне зростає з віком опитаних: від 26% серед молоді до 30 років до 51% серед респондентів старше 60 років. Також спостерігається зв’язок із фінансовим становищем — 65% осіб з низьким достатком вірять принаймні в одне з переліку проти 34% забезпечених респондентів.

Методологія опитування КМІС про віру в астрологію

Дослідження проводилось з 17 лютого по 5 березня 2024 року методом телефонних інтерв’ю. Загалом соціологи опитали 2008 респондентів на основі випадкової вибірки мобільних номерів.

Респондентам пропонувалось висловити ставлення («скоріше вірю» чи «скоріше не вірю») до трьох варіантів: астрології, екстрасенсорних здібностей та тарології.

Соціологи КМІС зазначили, що на результати могли вплинути жартівливі відповіді деяких учасників. Інтерв’юери намагалися оцінити ступінь серйозності висловлювань.

«З одного боку, деякі респонденти могли давати жартівливі відповіді, що нібито вірять, хоча насправді це не так», — зауважили в КМІС.

Потенційні ризики віри у надприродне

Експерти вважають, що зростання інтересу до таких речей сталося внаслідок кризових періодів та психологічних випробувань. Цифрові технології також спростили доступ до астрологів та ворожок.

Попри поширеність віри у надприродне, дослідники застерігають від гострих висловлювань на адресу таких людей.

«Основа віри є досить складною і її швидко не розвіяти простими аргументами (чи тим більше глузуваннями)», — попередили експерти.
Водночас ситуація потребує особливої уваги, оскільки недобросовісні особи можуть використовувати довірливість людей у складних обставинах для їхньої експлуатації чи спонукання до деструктивних дій.