В Києві відкривається виставка дитячої моди періоду 1820-1920 років

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

З 15 березня по 2 червня 2024 р. в Музеї історії міста Києва відкривається виставка дитячих костюмів з 1820 по 1920 роки, яка розкриє, як змінювалась мода впродовж ста років.

Яке вбрання було у дітей два століття тому? Чи існувала тоді дитяча мода та якою вона була? Чому хлопчики до 6 років носили спідниці та плаття, а дівчаток від народження вдягали у тісні корсети? Який вплив мав одяг на дозвілля дитини? Чому так часто маленькі леді змушені були лише спостерігати за іграми своїх братів? А також за яких обставин хлопчику врешті надавали право носити чоловічий одяг? Музей історії міста Києва разом з Музеєм історії моди представлять виставку дитячих костюмів, яка охоплює період з 1820 по 1920 роки. Виставка розповість, як змінювалась дитяча мода впродовж ста років.

“Дитяче вбрання – особлива гордість моєї колекції, адже сьогодні це дуже рідкісне явище серед музеїв – збирати дитячі костюми. Їх збереглось небагато. Дітей тоді в сім’ях було багато – і вони доношували одяг один за одним до тих пір, поки він достойно виглядав, а лиш потім викидали. Тому придбати одяг для колекції в гарному стані майже нереально. Але у нас є така унікальна колекція, і ми раді її показати широкому загалу”, – розповідає колекціонерка, засновниця Музею історії моди Марина Іванова.

В експозиції буде представлено більш ніж 20 дитячих костюмів, а також цікаві деталі, що так чи інакше пов’язані з дитячою модою минулих століть: аксесуари, іграшки, взуття, фотографії.

Весільні віночки, бальні блокноти юних панянок зі списками кавалерів, з якими вони планували танцювати; мініатюрні капелюшки в комплекті з рукавичками; іграшкові собаки-сейфи, у яких діти могли ховати монети чи цінні для них речі. Окрім цього, виставку доповнять фотографії дітей у різних вбраннях конкретного періоду.

Колекція Музею історії моди занесена до Книги Рекордів Гіннесу України як найбільша колекція оригінальних антикварних костюмів в Україні. Дитячі костюми складають 10% колекції та будуть представлені в Музеї історії Києва.

Виставка триватиме до 02.06.2024