В Україні дешевшають помідори. Якби тільки помідори…

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

В Україні суттєво знизились ціни на імпортні томати. Так, наприкінці минулого робочого тижня (8-12 квітня) вони коштували 70-80 грн/кг, що в середньому на 18% дешевше, ніж тижнем раніше.

Про ситуацію, що склалася, розповіли аналітики EastFruit. Вони зазначили, що, за словами учасників ринку, знижувати ціни в даному сегменті доводиться через:

збільшення пропозиції;
уповільнення темпів збуту.

“В Україні помітно знизилася ціна на імпортні томати. … Як зазначають ключові гравці ринку, знижувати ціни в даному сегменті доводиться з кількох причин. Так, збільшення пропозиції імпортної продукції провокує знижувальний тренд у сегменті тепличних томатів, тоді як темпи збуту суттєво сповільнилися” , – йдеться у повідомленні.

При цьому, наголошується, більшість операторів ринку схильні вважати, що знижувальний ціновий тренд переважатиме на ринку і цього тижня (стартував 15 квітня). Тобто не виключено, що помідори ще більше подешевшають.

“В умовах, що склалися, продавці прийняли рішення знизити відпускні ціни на імпортні томати. Щоб не допустити скупчення нереалізованої продукції на складах оптових компаній”, – резюмували аналітики.

Як в Україні змінилася вартість популярних продуктів

Загалом же в Україні здешевшали продукти харчування. За рік – з березня 2023-го до березня 2024-го – ціни на них знизились на 0,1%. Однак, наприклад, конкретно яйця здешевшали одразу на 34,3%, а масло здорожчало на 13,5%.

Крім яєць, за даними Держстату, значно подешевшала олія – на 17,4%. А також:

овочі – на 12,2%;
цукор – на 13,3%.
На хліб та хлібопродукти ціни знизились на 2,3%. А на макаронні вироби – на 0,4%.

Водночас, на низку продуктів ціни все ж зросли. Зокрема, на:

олію – на 13,5%;
молоко – на 8,8%;
м’ясо та м’ясопродукти – на 7,7%;
сир та м’який сир – на 7,6%;
хліб – на 5,2%;
фрукти – на 4,9%;
рибу та продукти з риби – на 4,5%.