Як працює платне паркування в Києві

Читайте також

В Україну йдуть заморозки: чи будуть знову відключати світло

В Україні найближчим часом очікуються перші заморозки, проте це не має стати причиною відключень електроенергії.

«Смарагдові озера» Тетяни Морачевської

У мене в руках – надзвичайно цікава і дуже повчальна книга «Смарагдові озера», яку кілька днів тому на творчій зустрічі у Літературно-меморіальному музеї Марії Заньковецької в Києві мені презентувала її авторка – відома українська письменниця та громадська діячка Тетяна Морачевська.

У метрополітені Києва пояснили, чому збитки підземки ростуть швидше, ніж доходи

Доходи київського метрополітену за першу половину цього року склали понад 2,5 мільярда гривень, а витрати — понад чотири мільярди.

Міжконфесійний форум капеланів зібрав понад 400 учасників у Києві

У Києві відбувся Міжконфесійний форум військових капеланів «Об’єднані в служінні», який зібрав понад 400 учасників.

У Києві жінка обікрала супермаркет

У Києві жінка обікрала супермаркет.

Поділитися

З квітня цього року у столиці повернули платне паркування на комунальних майданчиках. Розповідаємо, де та як запаркувати авто, щоб не отримати штраф!

Зони для паркування й оплата

Паркування на муніципальних паркінгах у будні з 8:00 до 22:00 платне. В інший час робочих днів та цілодобово в суботу та неділю паркування безоплатне. Для зручності можна скористатися застосунком “Київ Цифровий“, який щогодини нагадує про активне паркування.

Якщо водії забудуть завершити його, о 22:00 паркування зупиниться автоматично.

Водії, які не покладаються на сповіщення або залишають авто на паркінгу після 22:00, можуть встановити автоматичне завершення паркування.

Вартість паркування залежить від зони міста й коштує:

1 зона, центральні вулиці навколо вул. Хрещатик — 35 грн/год;
2 зона, великий центр від Шулявки до Печерська — 25 грн/год;
3 зона, решта міста — 5 грн/год.

Щоб оплатити послугу в мобільному застосунку, на початку паркування необхідно:

вибрати “Сервіси водія” → “Погодинне паркування”;
вибрати номер авто з переліку або вказати його;
самостійно вибрати адресу і номер паркувального майданчика зі списку або він автоматично визначиться за геолокацією;
натиснути “Почати паркування”;
натиснути “Завершити паркування” щойно авто залишить стоянку. Після цього користувач може перейти до “Оплати паркування”.
Паркування можна оплатити карткою, через Apple Pay чи Google Pay.

Звертаємо увагу, що на муніципальних паркінгах не приймають готівку. Оплата в міському застосунку — це гроші, що офіційно надходять у бюджет Києва та спрямовуються на відновлення інфраструктури міста під час воєнного стану.

Під час повітряної тривоги інспектори з паркування не штрафують водіїв і не здійснюють евакуацію автомобілів, тому не ігноруй сповіщення про тривогу, які також надходять у “Київ Цифровий”.

Нагадаємо: муніципальні майданчики для паркування стали безплатними наприкінці лютого цього року після того, як суд скасував розпорядження КМВА, яким були затверджені тарифи на платну послугу.

Антимонопольний комітет України двічі штрафував “Київтранспарксервіс” за завищені ціни та зобов’язав знизити їх упродовж найближчих двох місяців. Вперше — у серпні 2022, вдруге — у жовтні 2023.

Оплату паркування у столиці відновлено за рішенням суду.

Як знайти паркомісце

З весни цього року “Київ Цифровий” продовжує вдосконалювати сервіс “Погодинне паркування”. В останньому оновленні застосунку користувачі можуть знайти вільні місця на паркінгах у режимі реального часу.

Завдяки візуалізації заповненості паркінгів у “Київ Цифровий” містяни зможуть суттєво скоротити час пошуку паркомісця та покращити загальну ситуацію з паркуванням у столиці, — прокоментував заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Оленич.

Для зручності користувачів заповненість паркінгів відображається на мапі за допомогою кольорових позначок:

зелений — вільно понад 70% місць;
жовтий — вільно 40–70% місць;
червоний — залишилися останні місця;
сірий — усі місця зайняті.
Сервіс доступний у тестовому режимі на 54 паркінгах Зони I. Протягом наступних декількох років планують розширити його на всю територію міста.

А ще в Києві має з’явитися перший автоматичний роторний багаторівневий паркінг. Про це повідомили у пресслужбі Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

“Ми планували встановити роторну парковку, але вже не у дворі мерії, а на паркувальному майданчику Житнього ринку, де є доступ до електроживлення. Цю парковку закупили кілька років тому за бюджетні кошти. Вона абсолютно нова і в розібраному вигляді зберігалася на території одного з комунальних підприємств під охороною”, — розповіли у пресслужбі Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.