Музей західного та східного мистецтва

Читайте також

Погода в Києві на вихідних

У Києві в суботу, 27 квітня, – без опадів, вітер північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 6-8° тепла, вдень 16-18°.

В Києві відбудеться подячна Літургія

Уряд в особі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля 30 січня 2024 відповів на публічне звернення громадян в рамках петиції № 41/005649-еп "Передача костелу св. Миколая в м. Київ релігійній громаді Римо-католицької церкви".

Лише 3500 баксів і в тебе дружина-інвалід

Столичні поліцейські викрили масштабну схему переправлення чоловіків через державний...

До 38 річниці аварії на ЧАЕС випустили колекційну монету

Необігова монета «Чорнобильська Зона Відродження. Природа» присвячена відновленню 30-кілометрової зони.

ATACMS дозволять знищити Кримський міст та перехопити ініціативу

Напередодні стало відомо, що Україна вже отримала ракети ATACMS і вразила ними російські зенітні установки С-400 на аеродромі у Джанкої, що на півночі Криму.

Поділитися

Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків знаходиться на одній з головних вулиць Києва, у будинку, який був збудований наприкінці 19 століття. Київський музей західного й східного мистецтва зараз має ім’я своїх творців, подружжя Варвари й Богдана Ханенків. Саме їхня приватна колекція поклала початок музею.

Музей мистецтв відкрився в 1919 році. На той час у приватному зібранні Ханенків було 1 250 предметів мистецтва. З тих пір, завдяки меценатам та щанувальникам мистецтва колекція збільшилася у 13 раз. Значний внесок у розвиток колекції вніс В. Шавинский – він подарував музею західного й східного мистецтва 200 творів фламандських, голландських і датських майстрів. Зараз у зібранні музею є близько 17 000 витворів живопису й скульптури. На жаль, площа Київського музею мистецтв ім. Богдана й Варвари Ханенко не дозволяє одночасно виставляти більш 2 000 експонатів, тому більша частина музейних цінностей зберігається вдалині від очей публіки.

Назважди увійшло в історію музею й ім’я Таїсії Жаспер – киянки, що вийшла заміж за французького посла, який служив у посольстві в Пекіні. Таїсія Жаспер піднесла в дарунок музею рідкі зразки мальовничого мистецтва Китаю 16-20 століть. Цінувальники східного мистецтва зможуть оцінити унікальні прадавні китайські вироби із бронзи, багату колекцію китайської порцеляни, японські гравюри укийо-э.

Незважаючи на щедрі подарунки, основою Київського музею західного й східного мистецтва послужила, все-таки, колекція подружжя Ханенків. В особистих зібраннях Варвари й Богдана були прадавні статуї з Єгипту, бронзова скульптура, античні твори із глини й скла, скульптура Греції й Рима, предмети старовини з Візантії, ікони, тканини та прикраси Київської Русі. Відвідувачі музею мають можливість милуватися утворами живописців і скульпторів Японії, Китаю, Персії, Туреччини, Фландрії, Іспанії, Італії, а також багатьох інших країн.

Серед перлин музею мистецтв ім. Богдана й Варвари Ханенко – портрет Інфанти Маргарити пензля Диего Веласкеса, який виставлений в Іспанському залі. Цю картину впізнає кожен, хто хоч небагато цікавився історією живопису. Відомо, що Богдан Ханенко придбав портрет на розпродажі колекції консула Вебера в Гамбурзі. Ханенко нікому не повідомив про покупку шедевра. Вистава картини відбулася на банкеті, який Ханенко зібрав після повернення до Києва. Присутні на банкеті були приголомшені, коли колекціонер зірвав покривало з картини, і перед очами публіки стало полотно Веласкеса. Придбання картини такого масштабу стало великою подією в культурному житті Києва, і донині не втратило свого значення. Серед інших шедеврів відвідувачі також мають можливість побачити оригінали Рубенса, Белліні, Сурбарана. З вітчизняних українських раритетів можна назвати шапку Богдана Хмельницького, яку Варвара Ханенко передала музею в 1911 році.

попередня стаття
наступна стаття