Музей західного та східного мистецтва

Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків знаходиться на одній з головних вулиць Києва, у будинку, який був збудований наприкінці 19 століття. Київський музей західного й східного мистецтва зараз має ім’я своїх творців, подружжя Варвари й Богдана Ханенків. Саме їхня приватна колекція поклала початок музею.

Музей мистецтв відкрився в 1919 році. На той час у приватному зібранні Ханенків було 1 250 предметів мистецтва. З тих пір, завдяки меценатам та щанувальникам мистецтва колекція збільшилася у 13 раз. Значний внесок у розвиток колекції вніс В. Шавинский – він подарував музею західного й східного мистецтва 200 творів фламандських, голландських і датських майстрів. Зараз у зібранні музею є близько 17 000 витворів живопису й скульптури. На жаль, площа Київського музею мистецтв ім. Богдана й Варвари Ханенко не дозволяє одночасно виставляти більш 2 000 експонатів, тому більша частина музейних цінностей зберігається вдалині від очей публіки.

Назважди увійшло в історію музею й ім’я Таїсії Жаспер – киянки, що вийшла заміж за французького посла, який служив у посольстві в Пекіні. Таїсія Жаспер піднесла в дарунок музею рідкі зразки мальовничого мистецтва Китаю 16-20 століть. Цінувальники східного мистецтва зможуть оцінити унікальні прадавні китайські вироби із бронзи, багату колекцію китайської порцеляни, японські гравюри укийо-э.

Незважаючи на щедрі подарунки, основою Київського музею західного й східного мистецтва послужила, все-таки, колекція подружжя Ханенків. В особистих зібраннях Варвари й Богдана були прадавні статуї з Єгипту, бронзова скульптура, античні твори із глини й скла, скульптура Греції й Рима, предмети старовини з Візантії, ікони, тканини та прикраси Київської Русі. Відвідувачі музею мають можливість милуватися утворами живописців і скульпторів Японії, Китаю, Персії, Туреччини, Фландрії, Іспанії, Італії, а також багатьох інших країн.

Серед перлин музею мистецтв ім. Богдана й Варвари Ханенко – портрет Інфанти Маргарити пензля Диего Веласкеса, який виставлений в Іспанському залі. Цю картину впізнає кожен, хто хоч небагато цікавився історією живопису. Відомо, що Богдан Ханенко придбав портрет на розпродажі колекції консула Вебера в Гамбурзі. Ханенко нікому не повідомив про покупку шедевра. Вистава картини відбулася на банкеті, який Ханенко зібрав після повернення до Києва. Присутні на банкеті були приголомшені, коли колекціонер зірвав покривало з картини, і перед очами публіки стало полотно Веласкеса. Придбання картини такого масштабу стало великою подією в культурному житті Києва, і донині не втратило свого значення. Серед інших шедеврів відвідувачі також мають можливість побачити оригінали Рубенса, Белліні, Сурбарана. З вітчизняних українських раритетів можна назвати шапку Богдана Хмельницького, яку Варвара Ханенко передала музею в 1911 році.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
медик
На Троєщині побудують нову лікарню – Кличко 20/01/2018 17:33
садок
Цього року у Києві відкриється 8 нових і реконструйованих дитсадків – Кличко 19/01/2018 18:52
Кличко на Водохреще
Кличко з главами районів і своїми заступниками пірнув у парку «Наталка» 19/01/2018 11:01
Міф
«МІФ» прокотиться Україною 19/01/2018 9:07
водохреща
Зимове купання викликає максимальне напруження всіх фізіологічних механізмів 19/01/2018 8:50
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У Києві в різдвяну ніч транспорт працюватиме довше: розклад руху | Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини […] На час святкування Різдва Христового та проведення культурно-мистецького проекту «НеоРік на Софії», що триває на Софійській, Михайлівській п...В Киеве в рождественскую ночь транспорт будет работать дольше: расписание движения | МИРОВЫЕ НОВОСТИ […] На время празднования Рождества Христова и проведения культурно-художественного проекта «НеоРік на Софії», который состоится на Софийской, М...У різдвяну ніч транспорт працюватиме на 3 години довше | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...German Bogapov Точно, треба перевірити та підготувати матеріал :)...Адская сотона там уже дач нет, смотри свежие снимки с вид с космоса...German Bogapov Прапор - це головне!...German Bogapov То треба ж когось посунути :)...Адская сотона там проблемы нет, и дачи называются "Русановские Сады"...На Співочому полі нарешті запустили «Льодовиковий період» з квітами у льоді | Київ1 - сітігайд #1 […] речі, на нього запрошували безкоштовно ще 19 грудня, і можна прочитати коментарі обурених […]...Vadim Lyckov УРРААА!!!. Только нужно брать с собой снегоступи, санки для детей и глинтвейн. И самое главное Святковий настрій....
Популярне