Київ другий рік поспіль увійшов до рейтингу 30 столиць світу з найкращим повітрям

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

Українська столиця увійшла до тридцяти міст світу з найкращими показниками стану повітря у щорічному світовому рейтингу 2023 IQAir World Air Quality.

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

Розташувавшись між Мадридом та Люксембургом, Київ посів 22 місце в рейтингу, опинившись у «зеленій зоні».

«Приємно, що другий рік поспіль Київ входить у тридцятку міст світу з найчистішим повітрям за версією міжнародного сервісу IQAir. Варто говорити про комплексну причину такого розвитку подій. По-перше, це зниження антропогенного впливу від початку воєнного стану. Це і зменшення кількості підприємств, які здійснюють викиди в повітря, і менша кількість автомобілів на вулицях столиці – особливо в першій половині минулого року. По-друге, завдяки активній позиції Києва, міська система моніторингу столиці з 2022-го додана до переліку джерел, що враховуються при розрахунку світового рейтингу міст за якістю повітря. Безумовно, це вплинуло на об’єктивність звіту і позицію Києва в цьому списку», – розповів заступник мера.

У порівнянні з 2022 роком позиція Києва в рейтингу поліпшилась. Згідно з даними 2023 IQAir World Air Quality Report, концентрація пилу фракції PM 2.5 у місті за минулий рік знизилася з 9.5 до 8.9 мг/куб. м. Це забезпечило столиці місце в «зеленій» зоні, поруч з Віднем (Австрія), Амстердамом (Нідерланди) та Копенгагеном (Данія).

Зазначимо, у Києві функціонує найбільша в Україні автоматизована система моніторингу якості повітря. За її роботу відповідають 53 пункти спостереження європейського зразка: 46 індикативних та 7 референтних пунктів.

Усього до цьогорічного рейтингу IQAir World Air Quality Report потрапили 114 столиць. Серед мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям опинилися Нью-Делі (Індія), Дакка (Бангладеш), Багдад (Ірак). Найчистіше повітря у Сан-Хуані (Пуерто-Рико), Веллінгтоні (Нова Зеландія) та Канберрі (Австралія).

IQAir World Air Quality Report – це щорічний рейтинг, що складає міжнародна компанія IQAir з 2018 року. У цьогорічному звіті представлені дані про якість повітря за показником пилу фракції PM 2,5 із 7 812 міст світу.

Нагадаємо, в 2022 році Київ отримав особливу відзнаку від IQAir як місто, що попри війну розбудовує систему моніторингу повітря та намагається покращити екологічну ситуацію.