Музей Український центр народної культури

Український центр народної культури імені Івана Гончара було відкрито в Києві у 1999 році. Основою музею стала особиста колекція Івана Гончара – художника, скульптора та громадського діяча. Свою колекцію Іван Гончар почав збирати наприкінці 1950- х років. З поїздок по Україні художник привозив предмети народного мистецтва, виготовлені в різний час, що відбивають різноманіття культурних традицій країни. За кілька десятиліть грандіозної й кропіткої збірної та народознавчої роботи, Гончар зібрав унікальну колекцію, що поклала початок Українському центру народної творчості ім. Івана Гончара.

У той час, коли державні музеї наголошували на досягненнях культури радянського періоду, Іван Гончар не акцентував увагу на ідеологічних нюансах творчості. Він був зацікавлений у тому, щоб його колекція відбивала традиції української народної творчості. У результаті, цей суспільний музей набув популярності не тільки в Україні, але й за кордоном, а також став одним із центрів руху шестидесятників у Києві.

Як це часто буває, мрія Івана Гончара про музей здійснилася тільки в 1993 році, після його смерті. У вересні 1993 року адміністрація Києва виділила музею приміщення, а в 1999 році указом президента на основі Державного музею ім. Івана Гончара був відкритий Український центр народної культури.

Зібрання музею нараховує близько 15 000 предметів народної творчості, що мають художню й етнографічну цінність. У колекції музею ім. Івана Гончара широко представлений народний живопис, а також іконопис, текстильні вироби, кераміка, народні музичні інструменти (бандури, кобзи, цимбалы, колісна ліра). Унікальна колекція писанок складається з 500 одиниць. Меморіальний відділ зберігає матеріали про засновника музею І.М. Гончара. Зараз директором музею є син Івана Гончара – Петро Гончар, який не тільки успадкував від батька художній талант, але й перейняв у нього пристрасть до колекціонування ікон. Зусиллями Петра Гончара музейні кількість стародавніх іконописних образів перевищила 1 000 одиниць.

Український центр народної культури Музей Івана Гончара є державним всеукраїнським спеціалізованим науково-дослідним і культосвітнім інститутом. Основне завдання Українського центру народної культури – це збереження й відродження народної української культури й традицій. У музеї Івана Гончара постійно ведеться робота над поповненням колекції, підтримуються зв’язки із сучасними народними вмільцями, які є носіями секретів майстерності, проходять тематичні вечори, конференції, зберігається традиція польових експедицій.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
медик
На Троєщині побудують нову лікарню – Кличко 20/01/2018 17:33
садок
Цього року у Києві відкриється 8 нових і реконструйованих дитсадків – Кличко 19/01/2018 18:52
Кличко на Водохреще
Кличко з главами районів і своїми заступниками пірнув у парку «Наталка» 19/01/2018 11:01
Міф
«МІФ» прокотиться Україною 19/01/2018 9:07
водохреща
Зимове купання викликає максимальне напруження всіх фізіологічних механізмів 19/01/2018 8:50
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У Києві в різдвяну ніч транспорт працюватиме довше: розклад руху | Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини […] На час святкування Різдва Христового та проведення культурно-мистецького проекту «НеоРік на Софії», що триває на Софійській, Михайлівській п...В Киеве в рождественскую ночь транспорт будет работать дольше: расписание движения | МИРОВЫЕ НОВОСТИ […] На время празднования Рождества Христова и проведения культурно-художественного проекта «НеоРік на Софії», который состоится на Софийской, М...У різдвяну ніч транспорт працюватиме на 3 години довше | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...German Bogapov Точно, треба перевірити та підготувати матеріал :)...Адская сотона там уже дач нет, смотри свежие снимки с вид с космоса...German Bogapov Прапор - це головне!...German Bogapov То треба ж когось посунути :)...Адская сотона там проблемы нет, и дачи называются "Русановские Сады"...На Співочому полі нарешті запустили «Льодовиковий період» з квітами у льоді | Київ1 - сітігайд #1 […] речі, на нього запрошували безкоштовно ще 19 грудня, і можна прочитати коментарі обурених […]...Vadim Lyckov УРРААА!!!. Только нужно брать с собой снегоступи, санки для детей и глинтвейн. И самое главное Святковий настрій....
Популярне