Музей Український центр народної культури

Український центр народної культури імені Івана Гончара було відкрито в Києві у 1999 році. Основою музею стала особиста колекція Івана Гончара – художника, скульптора та громадського діяча. Свою колекцію Іван Гончар почав збирати наприкінці 1950- х років. З поїздок по Україні художник привозив предмети народного мистецтва, виготовлені в різний час, що відбивають різноманіття культурних традицій країни. За кілька десятиліть грандіозної й кропіткої збірної та народознавчої роботи, Гончар зібрав унікальну колекцію, що поклала початок Українському центру народної творчості ім. Івана Гончара.

У той час, коли державні музеї наголошували на досягненнях культури радянського періоду, Іван Гончар не акцентував увагу на ідеологічних нюансах творчості. Він був зацікавлений у тому, щоб його колекція відбивала традиції української народної творчості. У результаті, цей суспільний музей набув популярності не тільки в Україні, але й за кордоном, а також став одним із центрів руху шестидесятників у Києві.

Як це часто буває, мрія Івана Гончара про музей здійснилася тільки в 1993 році, після його смерті. У вересні 1993 року адміністрація Києва виділила музею приміщення, а в 1999 році указом президента на основі Державного музею ім. Івана Гончара був відкритий Український центр народної культури.

Зібрання музею нараховує близько 15 000 предметів народної творчості, що мають художню й етнографічну цінність. У колекції музею ім. Івана Гончара широко представлений народний живопис, а також іконопис, текстильні вироби, кераміка, народні музичні інструменти (бандури, кобзи, цимбалы, колісна ліра). Унікальна колекція писанок складається з 500 одиниць. Меморіальний відділ зберігає матеріали про засновника музею І.М. Гончара. Зараз директором музею є син Івана Гончара – Петро Гончар, який не тільки успадкував від батька художній талант, але й перейняв у нього пристрасть до колекціонування ікон. Зусиллями Петра Гончара музейні кількість стародавніх іконописних образів перевищила 1 000 одиниць.

Український центр народної культури Музей Івана Гончара є державним всеукраїнським спеціалізованим науково-дослідним і культосвітнім інститутом. Основне завдання Українського центру народної культури – це збереження й відродження народної української культури й традицій. У музеї Івана Гончара постійно ведеться робота над поповненням колекції, підтримуються зв’язки із сучасними народними вмільцями, які є носіями секретів майстерності, проходять тематичні вечори, конференції, зберігається традиція польових експедицій.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
ціни на ярмарку
На цьому тижні проходять ярмарки у всіх районах міста 18/04/2018 11:28
обмежений рух
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику 18/04/2018 11:22
Кубок чемпіонів
21 квітня Київ отримає кубки Ліги Чемпіонів 18/04/2018 10:08
Поділ
На Подолі удосконалять рух та встановлять нові світлофори 16/04/2018 20:40
хліб
Дешевий хліб буде й надалі продаватися у Києві 16/04/2018 18:20
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику | Київ1 - сітігайд #1 […] У цей день відбудеться святкова хода з передачею Кубків Ліги Чемпіонів та Ліги Чемпіонів УЄФА серед жін…. […]...У КМДА повідомили, чи будуть у Києві продавати дешевий хліб – Край […] Про це під час інспекції одного з таких кіосків повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, – повідомляє Київ1. […]...Кэт Кэт Остановят, когда будет построено?...Кэт Кэт Брехня, на Троещине в киосках хлеба через 10 минут после отъезда машины уже нет и картка киянина там никого не волнует....На "Київську пектораль" претендують 22 спектаклі та 18 акторів | Pektoral award […] Посилання на сайт […]...Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...
Популярне