Перший радіоактивний фестиваль CHERNOBYLING – 30 серпня-1 вересня

Читайте також

Феміністки тануть від щастя

У Києві 11–12 травня у Будинку кіно відбудеться Перший феміністичний кінофестиваль «Гаккебуш».

Київські кав’ярні у спецрепортажі The New York Times: бум триває

Після російського вторгнення у Києві кількість кав’ярень продовжувала невпинно зростати, досягнувши сьогодні близько 2500 закладів.

Підземні переходи – “погано”, наземні переходи – “добре”

Чи потрібні місту підземні переходи — питання суперечливе. Здоровій людині, якій треба дістатися іншого боку дороги, по суті, все одно, яким чином її переходити. Але для маломобільних груп населення спуск під землю може стати проблемою чи навіть викликом.

Сьогодні – 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства

В ніч на 26 квітня 1986 року, о 01.23, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Україна буде в ЄС, коли кияни питимуть воду з кранів

У Києві незадовільний стан міських водопровідних мереж, а воду з кранів пити небезпечно. Про це повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрій Вітренко.

Поділитися

30 серпня – 1 вересня у Славутичі відбудеться перший мультидисциплінарний фестиваль CHERNOBYLING, що об’єднає небайдужих з усього світу до історії Зони відчуження.

Три дні, три напрямки, більше 40 дійств. Переосмислення в поєднанні артефактів, лекторіїв, музики та арту. Наслідки та інший бік катастрофи.

Відвідувачі дізнаються та долучаться до геокешінгу (сталкерська маршрутизація з застосуванням супутникових навігаційних систем), урбексу (дослідження закинутих індустріальних об’єктів), фото, кінопоказів та виступів музичних гуртів.

Зокрема, свої проекти презентують художник NeSpoon, Poland, фотограф Тьєррі Ванхуйссе, Бельгія, геокешер Маріан Хекско, Чехія, урбанексплорер Влад Вознюк, Україна.

Хедлайнерами на музичній сцені будуть CINAMON (Польща), SIGNATURE (Словаччина) та MÁÁGA A ŽĎORP (Чехія)

Всі залучені кошти в рамках проведення фестивалю будуть передані самоселам  Чорнобильської Зони – людям, які не змогли покинути своїх домівок попри небезпеку та заборони.

Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року назавжди змінила життя сотень тисяч людей. У лічені дні Чорнобиль і Прип’ять перетворилися в міста-примари, а 30-кілометрова Зона відчуження стала своєрідним символом страшної помилки і є постійним нагадуванням про найбільшу техногенну аварію в історії людства.

chernobylingchernobyling