“Пробний камінь” влучив у ціль – ФОТО

Опубліковано: 09/02/2017 11:51
Автор: admin

4 лютого у стінах Великого залу Оперної студії Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського (а у народі – консерваторії) відбулася прем’єра захоплюючої та веселої опери “Пробний камінь” Джоаккіно Россіні.

Ініціатором постановки став Посол Італії в Україні (2012—2016 рр.) Фабріціо Романо, який таким чином вирішив зробити свій внесок у розширення репертуару та запропонував Музичній академії поставити «Пробний камінь». До речі, опера “La pietra del paragone” була вперше поставлена 20-річним Россіні у «Ла Скала» 205 років тому. Це було перше замовлення для молодого композитора від провідного театру, і саме цей спектакль приніс Россіні великий успіх та зробив його знаменитим: тільки за перший сезон опера ставилася 53 рази.

Ця опера досить рідко ставиться театрами, хоча її із чистою совістю можна поставити в десятку кращих комічних опер світу. Лібретист Романеллі придумав нехитру, але захоплюючу історію, яка так і просилася на музику. Граф Аздрубале, знатний і неймовірно багатий юнак, засумнівався, що всі його численні друзі і особливо молода вдова маркіза Клариче люблять його лише за багатство і високе становище. Він придумує випробування для них: нібито їде і знову з’являється переодягненим у свого кредитора, турецького купця, з векселем на всю його власність. Оточуючі одразу починають “розшаровуватися”, і відданими графу залишаються лише маркіза Клариче і поет Джокондо.

Постановники і виконавці створили новаторську виставу із сучасними декораціями та костюмами. Дія відбувається ніби у великому акваріумі, на фоні постійно плаваючих рибок, а самі виконавці в своїх яскравих костюмах, оздоблених елементами, що нагадують плавники, предстають в образі різнокольорових рибок – взагалі, аналогії з підводним світом та його мешканцями виглядають дуже вдало та додають цій постановці родзинку.

Режисером «Пробного каменя» є асистент-стажист академії Богдана Латчук (творчий керівник — доцент НМАУ Сергій Шутько), художник — Ірина Міхальська, а виконавцями виступають: оркестр і хор Оперної студії під орудою головного диригента Сергія Голубничого та доцента Андрія Савчука, студенти, асистенти-стажисти та солісти студії. Так, партію Графа Аздрубале виконав Тарас Бережанський, лауреат міжнародних конкурсів, соліст Національної опери України імені Тараса Шевченка, соліст Оперної студії, а партію  Клариче (меццо-сопрано) з натхненням виконала Роксолана Колесник – студентка 4 курсу (клас народної артистки України, професора Валентини Кочур).

Роксолана - Клариче

“Враження від прем’єри найпозитивніші, так як немає нічого кращого добре виконаної работи. Музика Россіні дуже добре лягає на слух і дуже позитивна, однак і дуже важка.Ми вирішили не боятися і прийняти виклик! Нам було дуже цікаво збирати спектакль по крупинках, по нотах, за різними варіантами виконання, і в підсумку ми перемогли!” – каже молода співачка.

Дар'я Литовченко - Фульвія

“За час постановки “Каменя” ми всі дуже здружилися і стали як одна творча родина. Наша режисер Богдана Латчук намагалася зібрати харизматичних і артистичних виконавців. Постановочний процес був веселим і цікавим, часом, ми репетирували до пізнього вечора і не хотілося йти”, – зазначає Дар’я Литовченко, яка блискуче виконує партію Донни Фульвії (сопрано).

Оперу “Пробний камінь” можна побачити та почути також 11 лютого, початок о 19.00.

Пробний камінь Россіні Пробний камінь Россіні Пробний камінь Россіні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx